Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Česká rodina to s návratem z koronavirem zamořené Číny nevzdala: Malvínka jede domů

Zdroj: Instagram/@kacipekarova
+ Dalších 8 fotografií
Návrat
Návrat do České republiky má pro Kateřinu Pekařovou a její rodinu pokračování, nakonec vše končí dobře. Malvínka (2 měsíce) dostala vízum a konečně se mohou všichni vrátit domů do bezpečí. S odletem se ale řeší další problém, a to, co koronavirus?

Kateřina v pondělí napsala na svůj Instagram, že vyřešili problém s vízem. „Obdrželi jsme exitní vízum pro naši holčičku a zítra s dětmi letím domů! Manžel tu musí ještě zůstat do soboty, protože převoz našeho pejska na palubě umožňuje jen Asiana Airlines, kde už ale není místo v letadle. Ale to nevadí, my to zvládneme!“ popsala šťastná Kateřina.

Ženy rodinu kritizují

Lidé v České republice se rozdělili na dva tábory. Jedna polovina přeje rodině hodně štěstí, sil a drží jim palce, druhá už tak přívětivá není. Objevují se totiž komentáře, které nejsou vůbec příjemné. Stojí v nich, že by se vůbec domů vracet neměli. „Proč najednou jedete sem? Však zůstaňte tam, když tam žijete. Bylo to vaše rozhodnutí, nepustila bych vás sem,“ napsala jedna z žen, která je proti návratu rodiny do Čech.

„Mě jen zaráží, proč jste čekala s dětmi tak dlouho a nepřiletěla jste třeba už na začátku ledna domů a manžel později. Tak ať je vše v pořádku a všichni ve zdraví a klidu dorazíte domů,“ dodala další žena. I přes podobné komentáře je si Kateřina Pekařová jistá, že nemůže nikoho ohrozit. „Doufám, že se z té Číny nevrátíte. Co když někoho nakazíte, nejdůležitější je vaše bezpečí, co? Teď se vám Česko hodí, jen zůstaňte s nemocnými v Číně,“ dodala další žena.

Rodina se brání, že se do České republiky plánovala vrátit natrvalo v březnu. Kvůli strachu z nákazy se však rozhodli o návrat dřív. Tvrdí, že se v Číně zavřeli do domácí karantény a stejně tak to učiní v České republice po dobu minimálně dvou týdnů. „Pochopte, že chci jen dostat svoje děti domů do bezpečí. V ČR jsme opravdu v bezpečí už jen díky zdravotnictví na velmi vysoké úrovni,“ vysvětlila Kateřina, jež momentálně žije ve městě Čchang-čchun.

Související články

Další články