Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Česká republika není uprchlíkům dost dobrá, vracejí se zpátky do Iráku!

Uprchlíci chtějí i s dětmi zpět.
Zdroj: profimedia.cz
Osmičlenná skupina uprchlíků, jež si za své nové útočiště zvolila Brno, se chce vrátit zpět do své rodné země. Jako hlavní důvod uvedla stesk po domově. Informaci potvrdil mluvčí Nadačního fondu Generace 21 a také uvedl, že odložil žádost přidělení bytů uprchlíkům v Jihlavě.

„Nevíme, jak situaci vyřeší, zda opustí ČR, vyberou si jinou členskou zemi EU, nebo zůstanou u nás a vystoupí z fondu či se dokonce vrátí zpět do Iráku,“ uvedl Frýdl na adresu uprchlíků, kteří jsou ubytováni v Okrouhlíku u Jihlavy.

Odchod z vlasti podle Frýdla samozřejmě doprovázejí pochybnosti a psychické problémy, a to nejen při rozhodování, ale i při vyrovnávání se s novou realitou. „Ukazuje se, že někteří z nich to neunesli. Nemůžeme je ovšem soudit, představme si sami sebe po několika týdnech v jiné zemi v podobné situaci,“ poznamenal mluvčí fondu.

Okrouhlík u Jihlavy ubytoval 30 iráckých křesťanů, kteří přijeli po skupinách v lednu a únoru. Jedná se o obyvatele Mosulu, který obsadil Islámský stát. Křesťané před islamisty utekli a z táborů v iráckém Irbílu poté odešli do Libanonu. Na Okrouhlíku měli podle původních předpokladů bydlet do konce března a pak se přemístit do pronajatých bytů v Jihlavě, následně měli také do druhého pololetí letošního roku získat v ČR azyl a mohli se následně stěhovat za prací.

Související články

Další články