Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Češka prodala šestiletého syna za 100 tisíc: Chlapec se konečně vrátil k biologické rodině

Češka prodala šestiletého syna za 100 tisíc: Chlapec se konečně vrátil k biologické rodině
Zdroj: Pixabay
obchod s dětmi
Deník Právo před čtyřmi lety přinesl děsivý příběh, kdy matka prodala svého tehdy šestiletého syna cizímu muži. Za sto tisíc korun matka muže zapsala do rodného listu a chlapce mu přenechala. Nyní se dítě konečno vrátilo zpět do biologické rodiny.

Jen těžko uvěřitelný příběh přineslo Právo. Před čtyřmi lety informovali o případu, kdy matka prodala tehdy šestiletého synka. Muž dítě koupil za sto tisíc tak, že ho matka zapsala do rodného listu a chlapce mu později přenechala.

Vrátil se k biologické rodině

Dítě se dočkalo návratu zpět k biologické rodině. Brněnský soud pravomocně rozhodl, že chlapce získává do péče jeho babička. Otec, jež byl zapsaný v rodném listu, zanedbával chlapcovu výchovu. Krom toho vyplavalo napovrch, že se pokoušel či pokouší kupovat další děti.

Matka feťačka

Nepochopitelný případ se začal psát v roce 2014. Čtyřiatřicetiletá feťačka a zlodějka nezvládala péči o svého synka. Podle verdiktu trestního soudu ho proto prodala muži, pro kterého by byla klasická adopce nedostupná.

"Muž byl zapsán do rodného listu jako otec nezletilého a od té doby ho má v péči," uváděl soud kdysi při projednávání případu.

Za prodej dítěte byla potrestána jen matka. Za trestný čin svěření dítěte do moci jiného a další krádeže i drogové delikty byla tehdy odsouzena k 42 měsícům za mřížemi. Na svobodu se opět podívala letos v květnu. S dítětem se nevídá, projevila však přání, aby se o chlapce starala i nadále babička.

Dítě zanedbával

Muž, který dítě koupil, vyvázl bez trestu. "Jakémukoli bezprizornímu dítěti je dobré dát šanci a zázemí, aby vědělo, že někam patří. Dát mu důvěru. Pozitivní vzor může přijmout jen tehdy, když bude šťastné, bude ho mít někdo rád a bude si mít čeho vážit. On je na mě hrdý. Beru ho s sebou do práce, na výstavy, do divadla a on pak o tom umí celé hodiny vyprávět," hájil se muž v minulosti. Ve skutečnosti se o chlapce ale nestaral tak, jak tvrdil. Dítě nenastoupilo do školy a muž je podezřelý, že nedostatečně pečovat o jeho zdravotní stav. Například se nedostavoval k lékařským prohlídkám.

"Je podezřelý, že nedostatečně pečoval o zdravotní stav dítěte, nedostavoval se s ním k lékařským prohlídkám. Obviněný v pozdních nočních hodinách navštěvuje různé kavárny a gay kluby v Brně, zanedbává hygienu nezletilého," psalo se v návrhu na potrestání. Nakonec soud muže odsoudil za ohrožování výchovy dítěte.

Související články

Další články