Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Česká pošta plánuje od září změnit otevírací dobu: Sjednocení se týká téměř poloviny poboček

Česká pošta plánuje od září změnit otevírací dobu: Sjednocení se týká téměř poloviny poboček
Zdroj: profimedia.cz
Předchozí Další
+ Další fotografie
Změny
Září je prakticky za rohem a přichází s ním změna v oblasti České pošty. Ta plánuje upravit otevírací dobu u 265 poboček, aby byly sjednocené. Dalších menších pošt se změna bude týkat až v říjnu, dohromady půjde o zhruba 1500 poboček. Česká pošta tím reaguje na dopady pandemie koronaviru.

Pandemie koronaviru změnila spoustu věcí v našich životech. Na dopady těžké situace reaguje i Česká pošta, která plánuje sjednotit otevírací doby většiny provozoven. "Česká pošta zároveň reaguje na neočekávané události posledních měsíců, kdy se pošťáků dotýkala karanténní opatření a řešily se personální zástupy na jednotlivých provozovnách," stojí na jejich webu.

Pošty budou mít tři dny v týdnu otevřeno od 8. hodiny ranní do 16. hodiny odpolední. Zbylé dva dny v týdnu se na poštu dostanete od 10. hodiny dopoledne do 18. hodiny.

Otevírací doby se v jednotlivých provozovnách liší

"Hlavním principem změny je nahrazení tzv. dvousměnného provozu jednosměnným. V praxi to bude vypadat tak, že místo dvou pracovníků, kteří se v jednom dni střídali ve dvou intervalech, bude nově jeden pracovník zajišťovat přepážku v pondělí a ve středu od otevření pošty až do 18 hodin a v úterý, čtvrtek a v pátek od 8 hodin až do uzavření konkrétní pobočky. V konečném důsledku to umožní obsadit více přepážek, které doposud mnohdy zůstávaly neobsazené," píše se na webu České pošty.

V současné době se totiž otevírací doba na většině poboček liší a každá to má jinak, jak potvrdil mluvčí České pošty Matyáš Vitík. Pošt na venkově s jednou přepážkou se to netýká, stejně tak ani pošt s nepřetržitým provozem. Nezmění se ani otevírací doba těch poboček, které se nacházejí v obchodních centrech.

Od září se tedy otevírací doba změní u 265 provozoven. A od října se změní i u menších poboček. Z 3200 pošt budou změny platit pro 1500 provozoven. Česká pošta navíc vydala dokument, o které pobočky půjde, seznam naleznete zde.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy