Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Česká pošta mění otevírací dobu a lidé zuří: Je vhodná leda pro důchodce a nepracující

Česká pošta mění otevírací dobu a lidé zuří: Je vhodná leda pro důchodce a nepracující
Zdroj: profimedia.cz
změna
Česká pošta mění otevírací dobu na některých pobočkách. Už na začátku září zkrátila otevírací hodiny celkem 265 poštám a od 1. října k nim přibyde dalších 1253 míst. K rozhodnutí došla především kvůli koronaviru. Lidé si ale na sociálních sítích stěžují. Otevírací doba je totiž podle nich vhodná jen pro seniory, nikoliv pro pracující.

Ve středně velkých městech s méně než 20 tisíci obyvateli platí od 1. října otevírací doba České pošty v pondělí a středu od 10 do 18 hodin. V úterý, čtvrtek a pátek jsou podobenky otevřené od 8 do 16 hodin. O víkendu budou některé pobočky k dispozici od 8 do 12 hodin. Změna nastane celkem pro 1253 pošt.

Jako důvod, proč se Česká pošta rozhodla k zásadnímu kroku, jsou zkušenosti z koronavirové krize. I tehdy musely pobočky upravit otevírací dobu v souvislosti s hygienickými opatřeními.

"Další důvody jsou jednak proklientské a jednak ekonomické. Opatření umožní lepší využití volných kapacit na pobočkách pošt. Postupně během krátké doby bude na dotčených poštách otevřeno větší množství přepážek, a to po celou otevírací dobu, opatřením se vytvoří dostatečné personální kapacity k vykrytí absencí pracovníků z ostatních pošt," objasnila Česká pošta na svém oficiálním webu s tím, že dojde i k podpoře expresního výdeje balíků a navýší se i personál pro telefonickou komunikaci s klienty. Některé pobočky otevírací hodiny změnily už od 1. září. Týká se to 265 pošt.

Změnu ale řada lidí považuje za nesmyslnou a nesouhlasí s ní. "Máte otevírací dobu vhodnou jen pro důchodce, pracující se na poštu nedostane, aniž by si vzal dovolenou. Doručování doporučených dopisů taky nefunguje. I když jsme doma, najdeme ve schránce oznámení o uložení zásilky," stěžoval si muž na Facebooku. Někteří se dokonce nechali slyšet, že raději přejdou ke konkurenci. "Do teď jsem mohla po práci na poštu kterýkoliv všední den a teď budu moct jen v pondělí a středu. Takže balíky už budu nechávat posílat jen do zásilkovny," uvedla žena.

Změny otevírací doby v jednotlivých městech najdete zde.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy