Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Česká pošta hořekuje, proč jako každý rok nezvládá: Tady máte její vysvětlení a horu slibů

Češi se bojí, že nebudou mít vánoční dárky doma včas!
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
Češi běsní kvůli velkým zpožděním České pošty, které už tradičně před Vánoci nastalo. Redakce eXtra.cz proto oslovila jejího mluvčího, aby vaše obavy rozptýlil. Pošta se prý potýká s rekordním počtem balíků, přesto by se nemělo stát, že před Štědrým dnem nebudete mít dárky doma.

Lidé zavalili facebookovou stránku České pošty rozčílenými vzkazy. Mají strach, že vánoční dárky jim nedorazí včas. To by se však nemělo stát, uklidňuje Čechy mluvčí pošty.

„Česká pošta přijala v pondělí 20. listopadu 2017 rekordní počet podaných balíků. Jejich počet dosáhl čísla 341 848 kusů podaných balíků. Ve srovnání s loňským rekordem, který Česká pošta dosáhla 19. prosince 2016 s počtem 328 711 kusů balíků, je evidentní, že letošní předvánoční provoz opět posune hranici přepravených vánočních dárků,“ vysvětluje mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

Pod největším tlakem jsou podle Vitíka v současné době pražské Malešice. Kritická situace přitom v Praze nenastala jen kvůli vysokému počtu zásilek, ale rovněž kvůli počtu zaměstnanců. Pošta se snaží brigádníky nalákat na vyšší mzdu, která má činit až 145 korun na hodinu. Celkem jich Česká pošta potřebuje asi tři tisícovky.

„Rozhodný den, do kdy by lidé měli podat balíky, aby jim byly doručeny do Štědrého dne, je stanovený na 19. prosince,“ dodal Vitík. Zda to tak skutečně bude, je zatím ve hvězdách. Jestli ale chcete prožít pohodový advent, můžete České poště zkusit věřit!

Související články

Další články