Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Češka po 3 měsících v kómatu porodila. Dítě je zdravé, ale ona je pořád v těžkém bezvědomí

Přestože je žena v kómatu, porodila zdravé miminko.
Mladá žena měla v říjnu autonehodu a při tom byla v 5. měsíci těhotenství. Utrpěla vážné poranění mozku a krční páteře a zůstala v bezvědomí. Dítěti se ale nic nestalo. Po třech měsících, co ležela v brněnské fakultní nemocnici, porodila císařským řezem zdravého chlapečka.

Lékaři ve Fakultní nemocnici Brno museli počkat, než dítě doroste do porodní váhy, a pak ženě udělali císařský řez. Narodil se tak zdravý chlapeček, který vážil 1970 gramů a jeho příbuzní ho pojmenovali Daniel.

Dítě zůstalo ještě pár týdnu v nemocnici a pak si pro něj přijela švagrová ženy. Lékaři doufali, že žena se díky porodu vzbudí, ale bohužel se tak nestalo. O tom, že porodila, tedy žena neví.

„Pacientka je v perzistentním vegetativním stavu, což znamená, že nereaguje na vnější podněty, ale má stabilní vegetativní funkce,“ uvedl tiskový mluvčí FN Brno Pavel Žára. Její stav se ale trochu zlepšil. Začala otevírat oči, snaží se posadit a fixuje pohled.

Zatím ale žena nenavázala kontakt. Bude tak převezena do nemocnice v pražských Střešovicích, kde se na její případ specializují. Celá její rodina věří, že se uzdraví a bude si moct pochovat svého malého chlapečka.

Mohlo by vás zajímat

Další články