Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

První školní den českých paterčat: Do lavic se děti těšily, s penězi to bylo horší

První školní den českých paterčat: Do lavic se děti těšily, s penězi to bylo horší
Zdroj: profimedia
Prvňáci
Před sedmi lety přivítala na svět Alexandra Kiňová první česká paterčata. A protože je 1. září, neznamená to nic jiného, než že slavná česká paterčata poprvé usedají do školních lavic. Paterčata nastoupila do školy v Milovicích na Nymbursku. A jaký byl jejich první školní den?

Hola, hola, škola volá! Tak tuhle větu dnes slyšely statisíce dětí po celé republice, včetně jediných českých paterčat. Pro paterčata je to velmi významný den, na který se podle slov rodičů Alexandry Kiňové a Antonína Kroščena děti těšily.

V úterý ráno paterčata do školy samozřejmě doprovodili pyšní rodiče. "Je to první den, takže je to pro ně něco nového," řekla pro ČTK maminka paterčat. Nejvíce se do školy podle Kroščena těšil syn Deniel.

A jaká byla příprava na nástup do školy? "Co se týká učení, tak by měli být připravení. Ale co se týká financí, tak to samozřejmě bylo těžší," zmínil otec.

Děti budou navštěvovat základní školu Juventa v Milovicích na Nymbursku, která patří k největším v republice. Snad paterčata vykročila pravou nohou, aby se jim celý školní rok dařilo.

Paterčata

Česká paterčata se narodila 2. června před sedmi lety, tedy v roce 2013. Tehdy třiadvacetiletá Alexandra Kiňová rodila císařským řezem v podolské nemocnici v Praze. Rodiče dětem vybrali jména Tereza, Alex, Martin, Michael a Deniel.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy