Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Miloš Jakeš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Česká obchodní inspekce si posvítila na vyděrače a rozdávala pokuty. Které podniky vás nejvíce šidí?

ČOI udělila pokuty až ve výši 25 tisíc korun!
Zdroj: profimedia.cz
Česká obchodní inspekce (ČOI) rozdávala pokuty. Zajímaly je především ceny pro cizince, nesprávné účtování, míry nápojů nebo hmotnost jídla. A rozdávaly se velké pokuty. Některé dosahovaly až 25 tisíc korun!

Deník Aktuálně.cz získal přehled všech pokut dosahujících alespoň 25 000 korun, které loni uložila ČOI podnikům v oblasti veřejného stravování. Hlavními nedostatky, na které ČOI přišla, bylo především nesprávné účtování, odlišné míry nápojů, hmotnost jídla nebo vyšší ceny pro cizince. Také se zaměřuje na nekalé a klamavé praktiky a dohlíží na zákaz prodeje kusových cigaret.

V oblasti veřejného stravování dostal pokutu striptýzový podnik Bar Rio v centru Prahy, se kterým není spokojeno mnoho zákazníků. Stěžují si zejména na webu TripAdvisor. Je to prý past na turisty. Některé podniky si podle ČOI účtují odlišné ceny za nápoje a jídlo pro cizince. Zákon takovou diskriminaci ale zakazuje.

Další nejvyšší pokutu dostala restaurace hotelu Retro Riverside u vodní nádrže Březová poblíž Karlových Varů. Podle webu Aktuálně.cz to bylo kvůli nesprávnému účtování a menším porcím jídla i pití. I přes tyto nedostatky je hotel oblíbený. Podle webu TripAdvisor se umístil dokonce na 5. místě ze všech hotelů v Karlových Varech.

Třetí nejvyšší pokutu uložila ČOI restauraci 7 Angels v Jilské ulici na pražském Starém Městě. Cizinci zde museli zaplatit předem neoznámený 10% příplatek za servis, ke kterému zároveň restaurace neměla legitimní důvod. Na webu TripAdvisor má restaurace hodnocení necelé tři hvězdičky. Podle redaktorů Aktuálně.cz, kteří restauraci navštívili, nedostali účtenku EET, ale jen ručně psanou účtenku.

Související články

Další články