Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Česká novinářka nafotila v Sýrii fotky, ze kterých vám vytrysknou slzy! Takto žijí děti z města utonulého chlapečka Ajlana

Snímek děvčátka, které mohlo být klidně kamarádkou utonulého chlapce.
Zdroj: profimedia.cz / Facebook Markéty Kutilové
+ Další 4 fotografie
Snímek utonulého chlapečka Ajlana dojal celý svět. Jak to ovšem vypadá ve městě, odkud pocházel? A co děti? Mají si kde hrát?

Fotky utonulého syrského chlapce Ajlana doslova otřásly celým světem.

Sýrii, kde zuří tvrdý válečný konflikt a násilí, jež se nevyhýbá ani těm nejmenším, nedá místním spát.

Ve chvíli, kdy se obávají všichni místní o holé přežití, se jejich duše upínají k jediné myšlence a tou je únik ze země.

Syřané proto neváhají riskovat životy a chtějí jakýmkoliv způsobem opustit válkou zmítanou zemi. Tak jako to neúspěšně riskoval právě malý Ajlan.

Situaci v Sýrii momentálně mapují i dvě české novinářky Markéta Kutilová a Lenka Klicperová. A právě na Facebooku Markéty Kutilové se aktuálně objevily neuvěřitelně autentické snímky osudu dětí z města Kobani, ze kterého před IS utíkal i tento malý zesnulý chlapec!

Fotografie mapující život místních dětí jsou neuvěřitelně sugestivní a dojemné. Ve tvářích místních dětí, kterým často chybí i některá z končetin, se však krom strachu nachází i naděje na lepší zítřky. Je velmi smutné sledovat ty nejmenší, kterých se však válečný konflikt dotýká ze všeho nejvíce.

Kvůli boji a všudypřítomnému násilí totiž přicházejí o rodiče, kamarády, budoucnost a leckdy i o život samotný.

Tuto galerii by si tudíž měl prohlédnout i nejeden ze zástupců takzvaných slušných Čechů, kteří často tvrdí, že imigranti nemají před čím utíkat a jejich hromadné transporty do Evropy nemají legitimního důvodu. Ze snímků však jistojistě každý pochopí, že důvodů, proč utíkat konkrétně ze Sýrie, je nespočetně.

Stejně jako zbytečných dětských obětí, které jen touží po troše klidu, lásky a bezpečí ve válkou nezdecimované zemi. Tak jako po tom toužil malý Ajlan.

Související články

Další články