Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Češka na Bali potřebovala nutně transfuzi krve, zachránily ji sociální sítě

POMOC
Že i přes sociální sítě se dá lidem pomoci, o tom by mohla vyprávět mladá žena, která skončila ve vážném stavu v nemocnici na ostrově Bali. Akutně potřebovala operaci. Té však musela předcházet transfuze krve. Vhodného dárce se dlouho nedařilo najít, díky lidem na Facebooku a Instagramu se nakonec našli tři dárci.

Český pár se dostal na exotickém ostrově Bali do nesnází. Podle serveru Daily Mail třiatřicetiletá žena krvácela do žaludku a její život byl v ohrožení. Před nutnou operací však musela dostat transfuzi krve, konkrétně skupiny A-. Jenže to je na indonéském ostrově problém, a to kvůli tomu, že většina tamního obyvatelstva nemá negativní krevní skupinu.

Partner proto umístil prosbu o pomoc na své sociální sítě. „Nebydlí někdo na Bali? Není tu na dovolené? Sháním pro transfuzi krve skupiny A- nebo 0-. Prosím o jakékoli sdílení,“ napsal na svůj Facebook a Instagram. Jeho prosba se začala šířit neuvěřitelnou rychlostí a dostal se i do facebookové skupiny „Stěhujeme se na Bali“, skrz kterou si ho zobrazily statisíce lidí.

Právě skrze sociální sítě přišla pomoc a našli se tři dárci „Je po úspěšné operaci, stabilizovaná a ještě cca týden bude potřebovat krev. Avšak to pravděpodobně bude již stačit od současných dárců,“ vzkázal její partner prostřednictvím Facebooku s tím, že je za veškerou pomoc a sdílení vděčný.

Podle portálu idnes.cz, který o případu informoval jako první, jeho žena nakonec dostala tři jednotky krve A-. „Nadšení a přístup všech jsem absolutně nečekal. Dojímá mě, kolik je skvělých lidí na Bali, v Austrálii a u nás v ČR. Celkově jsme našli dárce, od kterých máme tři jednotky krve A-. Doufám, že to bude stačit,“ dodal manžel.

Co přesně se mladé Češce stalo, musí lékaři ještě zjistit. Podle informací britského deníku Daily Mail měla žena v minulosti nádor na slinivce.

Mohlo by vás zajímat

Další články