Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Česká modelka Ndeshi o úmrtí manžela: Smrt otce mého syna byla peklo

Ndeshi Panda Nangolo o smrti manžela: Syn se po něm neustále ptal
Zdroj: Martin Procházka/eXtra.cz
+ Další fotografie
Exkluzivní rozhvor

Modelka Ndeshi Panda Nangolo pochází z Namibie. První manžel, fotbalista Václav Drobný, jí tragicky zemřel, když byl syn Sebastian ještě malý. V exkluzivním rozhovoru pro eXtra.cz promluvila modelka o tom, jak se se smrtí manžela vyrovnávala, o problémech s alkoholem i o tom, proč nikdy nerandila s černochem.

Ndeshi Panda Nangolo o ranách osudu

Co ze všech životních výzev pro vás bylo v životě nejtěžší?

Těžkých situací jsem zažila hodně. Nejtěžší pro mě byla ale bez debat smrt otce mého prvního syna.

Zemřel na bobech, když byl syn ještě malý. Jak jste se s tím vyrovnávala?

Člověk se musí obklopit lidmi. Pro mě to byli rodiče mého zesnulého manžela. Ti vám mohou dát podporu, ale ne lásku. Když ztratíte partnera, je to katastrofa. Navíc když jste s dítětem, které se neustále ptá, kde je tatínek a kdy se vrátí. Jenže nevrátí.

Jak jste to synovi vysvětlovala?

Zařekla jsem se, že nedopustím, aby na otce zapomněl. O otci jsme se bavili otevřeně, ukazovala jsem mu fotky...

Psychika ale musela trpět...

To bylo nesmírně těžké. Lidé kolem vás nevědí, jak se cítíte, i když tvrdí, že ano. Uklidňují, že to přejde a bude to dobré, jenže ztráta bolí. Dodnes mi chybí a chodím na hřbitov. Netvrdím, že čas bolavou duši zahojí, ale člověk se s tím smutkem prostě jen nějak naučí žít.

Co okolí?

Byli lidé, kteří říkali, že jsem rychle zapomněla. To ale není pravda, člověk se jen musí naučit jít dál a žít pro své dítě.

Jak jste šla dál vy?

Mám tři nádherné syny, partnera a jsem spokojená. Měla jsem manžela, s tím to ale nedopadlo a já se za to vůbec nestydím. Některé věci prostě nejsou tak, jak si představujeme. Jakmile začnete ve vztahu sami sebe ničit, je čas odejít.

Ničit?

My matky, manželky, ženy jsme neskutečně pečující. Najednou ale zapomínáme na sebe. Přestaneme být samy sebou, začneme se po porodu oblékat do tepláků a vytahaných triček, utápíme své smutky v alkoholu...

S alkoholem jste měla problém...

To, že jsme samy, zjistíme tak, že se snažíme obvolávat kamarádky, které na nás nemají čas. Pak si najednou uvědomíme, kolik lahví za den jsme vypily. A to je průšvih. S alkoholem jsem měla problém, to už je teď naštěstí pryč. Za to může sebeláska.

Ndeshi o Češích a rozdílné kultuře

Pocházíte z Namibie. Randila jste ale většinou s Čechy...

Ano, je to moje preference. Líbí se mi bledá tvář (se smíchem). Nechci nikoho urazit, ale s černochem jsem nikdy nebyla.

Je něco, co byste byla ráda, aby Češi o vaší kultuře věděli?

Jasně, je toho spousta! Ale hlavní věc, kterou chci zdůraznit, je to, že Afrika je kontinent, který má přes 50 států. Já nezodpovídám za celou Afriku, všechny její státy a za všechny Afričany v Africe, v Evropě a v Česku. To je jako kdybych se ptala Čecha na situaci na Ukrajině. Češi většinou nerozlišují jižní Afriku od východní, neznají tamní kulturu, pro ně je mnohdy Afrika jenom to, že byli v Egyptě.

Co se jako Češi můžeme z vaší kultury naučit?

Respekt. Respekt spočívá v tom, že když jsme s někým prožili určitou etapu života, držíte spolu. Jste loajální. I když je někdo můj dětský kamarád, voláme si, známe se. Tady vztahy rychle vyšumí. A pro ženy jen dodám - mějte se rády. To, že vylezeš z domu a je ti jedno, co máš na sobě, je znamení toho, že ztrácíš sama sebe. Pečujte o sebe! Ale to je problém žen na celém světě.

Kde je Ndeshi teď?

Jsem od přírody exhibicionistka, miluji svět módy a teď se k tomu zase vracím, vracím se k modelingu.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy