Česká Miss Earth Monika Leová (21), která je poloviční Vietnamka, náležitě oslavila svoje vítězství v soutěži krásy. Svou rodinu a pochopitelně i lidi z agentury, která se o ni teď bude starat, pozvala na opulentní hostinu do proslavené pražské Sapy, které se také říká Malá Hanoj.

Přestože česká policie pravidelně dělá na tuto oblast zátahy, kdy zabavuje padělané zboží za miliony českých korun nebo dokonce hledá drogová doupata, stala se Sapa centrem obchodu a služeb, ale i centrem vzdělávání a kultury pro vietnamskou komunitu žijící u nás.

Spousta návštěvníků si nemůže vynachválit tamní pravou vietnamskou kuchyni, do které mají leckteré „číny“ velmi daleko. Právě proto, aby Monika uctila svůj původ, sezvala všechny své blízké, kteří jsou na její úspěch v Miss patřičně pyšní. „Přišel i velvyslanec vietnamské ambasády a můj tatínek, který můj úspěch ohodnotil: »Monika, dobý, dobý« (v překladu Moniko, dobrý, dobrý). Jsem ráda, že mohu pomoci pomáhat přátelství mezi českou a vietnamskou komunitou,“ dodala Leová, která se přiznala, že sama vietnamsky moc neumí.