Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Češka Markéta zadržená v Turecku za terorismus telefonovala rodině! Jak je na tom?

S Čechy to v Turecku nevypadá vůbec dobře.
Zdroj: Facebook.com
Češku Markétu Všelichovou s přítelem Miroslavem Farkasem zatkla v listopadu turecká policie, protože spolupracovali s kurdskými milicemi. Náš spojenec z NATO je viní z terorismu. Prý pomáhají kurdským milicím YPG, což je v Turecku považováno za terorismus. Češka se nyní po několika týdnech ozvala rodině!

Markéta Všelichová telefonovala svojí rodině po několika týdnech z vazby, kde čeká spolu se svým přítelem Miroslavem Farkasem na soud. Oba Češi jsou obviněni z poskytování zbraní a příslušnosti ke kurdským milicím.

„Dnes nám Markéta telefonovala. V rámci možností je v pořádku. Všechny přátele a příznivce pozdravuje,“ napsala na Facebook rodina Markéty Všelichové. Podle tureckých úřadů se minulý rok připojili ke kurdským milicím YPG a právě to je považováno za terorismus.

Pro jejich rodinu je ale celá situace absurdní. „Markéta chtěla v oblasti turecko-syrsko-iráckého trojmezí všem lidem vždy jen pomáhat. Násilí nic neřeší, plodí pouze zase jenom násilí,“ píše rodina v dalším příspěvku.

Markétu údajně bezpečnostní složky dlouho sledovaly, a tak když se snažili nelegálně přejít z Iráku do Turecka, byli zadrženi. Navíc oba Čechy viní i z turecké propagandy v Evropě.

Česká vláda ví o zatčení obou Čechů už od 13. listopadu. Obvinění z terorismu je velmi závažné a oběma Čechům hrozí vysoké tresty. Zaorálek se snažil Turkům vysvětlit, že oba Češi přijeli do oblasti pomáhat a chtěli zde stavět nemocnici. Zaorálek usiluje o vyhoštění Čechů zpět do vlasti.

Související články

Další články