Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Česká Láska nebeská: Co má komedie Šťastný nový rok společného s britským filmovým hitem

Komedie Šťastný nový rok: Kdo měl hrát původně roli Jiřího Bartošky?
Zdroj: Bontonfilm
+ Další 4 fotografie
zajímavosti

Hvězdné obsazení v čele s oblíbeným českých hercem Jiřím Bartoškou (74), to je zimní romantická komedii Šťastný nový rok, která měla v kinech premiéru před dvěma lety během vánočních svátků. Snímek se dočkal srovnání s britským hitem Láska nebeská, i když jeho kvalit zdaleka nedosahuje. Proč se toto přirovnání používá a co dalšího jste o filmu Jakuba Kronera nevěděli?

Příběh filmu začíná těsně před Vánocemi a končí na Nový rok. Film se odehrává v pohádkově zasněžených Vysokých Tatrách, kde se na jednom místě sejde parta kamarádek, jejich blízcí i úplní cizinci. Každý z nich tu má svůj vlastní příběh – životní výzvy, bývalé i budoucí lásky. To je jeden z důvodů, proč nese snímek označení „česká Láska nebeská“ – také sleduje současně několik osudů. Navíc slogan filmu zní „Láska je všude kolem“, čím tvůrci narážejí na hlavní hudební motiv Lásky nebeské song Love Is All Around.

Do jaké míry se Šťastný nový rok vyrovná britskému filmovému hitu co do kvality, to můžete posoudit v sobotu 9. října ve 20:20 na TV Nova.

V jednotlivých rolích uvidíme skutečně zajímavé tváře česko-slovenského showbyznysu. Hvězdné obsazení spoluvytvářejí i Táňa Pauhofová (38), Zuzana Norisová, Jakub Prachař či Anna Kadeřávková. Ve snímku hraje i Emília Vášáryová a hlavní hvězdou je zmiňovaný slavný český herec Jiří Bartoška. Ačkoli se příběh odehrává na horách, Jiří se na lyže nepostavil. Po horách jen chodil.

Kdo měl hrát roli Bartošky?

Právě Jiří Bartoška neměl ve filmu vůbec být. Roli Štefana měl původně ztvárnit jeden z nejobsazovanějších slovenských herců Štefan Kvietik (87), který však od projektu odstoupil a na jeho místo přišel Bartoška. Původní angažování Kvietika bylo důvodem, že se k tomuto filmu přidala slovenská herečka Emília Vášáryová. Zejména v 70. letech minulého století spolu totiž často tvořili před kamerou pár. Emília Vašáryová a Jiří Bartoška vnášejí do filmu nadhled a noblesu.

Jedná se o slovensko-český projekt. V původní slovenské verzi mluví Táňa Pauhofová a Zuzana Norisová svým mateřským jazykem. V české verzi předabovaly herečky samy sebe do češtiny.

Není bez zajímavosti, že se v tomto filmu před kamerou sešly skoro všechny krásky ze slovenského seriálu Milenky. Jmenovitě se jedná o tyto herečky: Táňa Pauhofová, Antónia Lišková, Gabriela Marcinková a Zuzana Norisová.

Pocta našim starým filmům

V jednu chvíli si Táňa Pauhofová dělá legraci, že je Adina Mandlová. Ve filmu Lída Baarová z roku 2016, ve kterém Lídu ztvárnila, měla za kamarádku právě Adinu Mandlovou.

Šťastný nový rok je poctou starým československým filmům, které dokázaly pobavit celé generace diváků v čase svého vzniku i několik desetiletí poté. Zároveň chceme nabídnout divákům jejich moderní a současnou verzi,“ podala vysvětlení producentka snímku Adriana Kronerová.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy