Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Česká Lady soul má 81 let. Marie Rottrová kariéru ještě nekončí

Marie Rottrová vypadá i na prahu osmdesátky úchvatně.
Zdroj: Se souhlasem České televize
+ Dalších 15 fotografií
NAROZENINY

Česká zpěvačka Marie Rottrová, které se přezdívá také Lady soul, slaví 81. narozeniny. Sama už několikrát uvažovala, že svou hudební kariéru ukončí, toto rozhodnutí ale vždy přehodnotila a zpívá dál. V médiích se však také často spekulovalo o otci jednoho z jejích synů, kterým je údajně někdo jiný, než zpěvačka uvádí. Rottrová ale pro deník Aha vše vyvrátila.

Zpěvačka Marie Rottrová pochází z hudební rodiny, což byl ideální základ k tomu, aby se i ona jednou vydala stejnou cestou. Rodačka z Ostravy svou hudební kariéru začala rozvíjet poté, co se přihlásila do talentové soutěže, ve které obsadila čtvrté místo. Následně ji pozvali do televizního pořadu Poprvé před kamerou, kde zazpívala píseň Rozmarné stvoření. A s tou zvítězila.

Začala vystupovat s ostravskou rockovou skupinou Samuel, od které pak přešla k profesionálnímu souboru Majestic, v němž působila až do roku 1968. V té době se dala i na soulovou cestu a hostovala i v kapele Flamingo Richarda Kovalčíka.

Zpěvačku proslavila česká verze písně Balada wagonowa. Také vystupovala v televizních pořadech, jedním z nich byl Možná přijde i kouzelník.

Rottrová začala i sama skládat hudbu a psát texty. Pod její taktovkou vznikly písně Labutě, Měli jsme se potkat dřív či Gobelin, texty pak napsala pro písně Dnes pláč a Pozemský ráj.

Děti Marie Rottrové

Marie Rottrová, která se pravidelně umisťovala v první desítce ankety Zlatý slavík, se poprvé vdala za kytaristu Vlastimila Kučaje, s nímž má syny Vítka a Martina. Týdeník Sedmička však před lety přišel s jinými informacemi. „Syn Marie Rottrové Vítek není synem jejího prvního manžela, muzikanta Vlastimila Kučaje, i když si to všichni mysleli, protože se narodil během jejich manželství. Rottrová totiž manžela podváděla a Vítka počala s někým jiným," tvrdil před lety v Sedmičce zdroj, který nechtěl být kvůli svému bezpečí jmenován.

„Když totiž Kučaj v devadesátých letech umíral na rakovinu, starala se o něj Rottrová. Sice už byli dávno rozvedení, on žil v Ostravě a ona v Praze, ale Marie je charakter a možná, že ji i tížilo svědomí, tak si ho na poslední týdny jeho života nastěhovala k sobě domů do Prahy. Kučaj sice měl ještě jednoho syna z druhého manželství, ale ten prý neměl prostředky, aby se o něj postaral. A jak měl Vítek, který žil taky v Praze, umírajícího otce na očích, strašně trpěl. A právě jeho bolest Marie neunesla a ještě před Kučajovou smrtí mu prozradila své největší tajemství, že jeho otec je doopravdy někdo jiný," píše se v článku dál.

Zpěvačka, které se říká Lady soul, ale všechno popřela. „Je to naprostý nesmysl. Já se o tom nechci vůbec s nikým bavit. Lidi prostě spekulujou,“ ohradila se Rottrová pro deník Aha.

Marie Rottrová (ne)ukončila kariéru

Jejím druhým osudovým partnerem byl zakladatel kapely Flamingo Richard Kovalčík. Jejich lásku ale ukončila Richardova předčasná smrt, když ve svých 37 letech podlehl rakovině.

Štěstí pak Marie Rottrová našla, když se zamilovala do o více než patnáct let mladšího obchodníka Milana Říhy. Toho si vzala v roce 2016 po desetileté známosti. „Sedmnáct růží od manžela za sedmnáct šťastných roků. Od loňska to nějak rychle uteklo,“ pochlubila se nedávno na svém Instagramu.

Rottrová už několikrát málem ukončila kariéru, stále však pokračuje dál. Naposledy si dávala pauzu před deseti lety. „Všichni říkali, že to nevydržím a bude mi to scházet. A měli pravdu, včetně Hanky Zagorové. Byla to ona, která mě po dvou letech mého odpočinku pozvala jako hosta svého vánočního koncertu, a tam jsem viděla, jak mě všichni přijali, jak to bylo hezké, jak mi to scházelo,“ rozpovídala se Rottrová v talk show 7 pádů Honzy Dědka.

Jiří Strach o zákulisí natáčení Docenta: S Trojanem jsme si to užili, Ramba byla drsná i mimo plac, odhalil

Související články

Další články

Nejnovější kauzy