Její svědectví je opravdu šokující. V dnešní době se totiž běžně návštěvníci kontrolují před vstupem na většinu hromadných akcí. Ochranka nechává lidi procházet bezpečnostními rámy a kontrola kabelek a batohů je samozřejmostí už i ve větších galeriích. Ale v Manchesteru bylo podle studentky Nikoly všechno jinak.

„Bezpečnostní prohlídka v aréně nebyla žádná, spíš nulová. Jediné, co je zajímalo, abychom spolu neměli vlastní vodu, do tašek se nám ani nepodívali, ani nebylo takové to ošmatání těla, jestli u sebe něco nemáme,“ popsala mladá dívka v rádiu.

Navíc se ani pořádně nedozvěděla, co se opravdu stalo. „Došlo k tomu, když jsme zrovna opouštěli koncert, asi tři až pět minut po tom, co zpěvačka odešla z pódia… Chvilku se nic nedělo, pak začal křik, všichni začali panikařit, kudy by mohli utéct. Někdo tam řekl, že vše je v pořádku, že máme v klidu odejít pryč," říká.

To možná organizátoři říkali návštěvníkům proto, aby nevypukla panika a další lidé nebyli během útěku ušlapáni. Co se stalo doopravdy, se Nikola dozvěděla až v okamžiku, kdy byla v bezpečí.

Nikola se naštěstí dostala ven a nic se jí nestalo. Ale to, co popisuje, je opravdu znepokojující. Organizátoři podcenili bezpečnost akce a možná by šlo krvavému masakru předejít. Navíc Nikola dodává, že únikové východy z haly se otevřely až po několika minutách po explozi.