„Mohu potvrdit, že pražská policie prověřuje okolnosti sobotního napadení jedenačtyřice­tiletého muže ve Vršovicích. Muž skončil s bodným poraněním v nemocnici, ale s ohledem na skutečnost, že je vyšetřování v samém počátku, nemůžeme sdělit nic bližšího,“ uvedla pro lidovky.cz policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Případ bude velmi citlivý, protože vše nasvědčuje tomu, že šlo o trestný čin, který byl motivován nenávistí k muslimské komunitě. Eva Z. se domnívá, že někteří lidé ji a jejího partnera nenávidí, protože podporuje islám a přijímání uprchlíků do Česka.

„V pomoci uprchlíkům jsme známé persony a chodí výhrůžky nám oběma. A muslimové tady se bojí jakékoliv veřejné pozornosti, bojí se, že naštvou většinu,“ uvedla Eva pro lidovky.cz.

Podle aktivistky útočili dva holohlaví tetovaní muži. Prý si na jejího partnera počkali ve Vršovicích, až si půjde zaběhat, a pak na něj vytáhli dlouhý nůž. Prý přitom vykřikovali něco proti islámu.

Issak B. se prý ale dokázal částečně ubránit. Život mu zachránilo to, že nůž ho nezasáhl zřejmě naplno. Přesto musel být se zraněním v krajině břišní hospitalizován.