Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Jasmina Alagič Horoskop

Nejnovější kauzy

Češka, která podporuje příchod uprchlíků, zažila nenávist: Jejího partnera v Praze pobodali!

Eva a její partner zažili hodně ošklivý den.
Česká aktivistka Eva Z. tvrdí, že jejího partnera v Praze pobodali. Případ už vyšetřuje policie. Muž prý doplatil na to, že je muslim a snaží se pomáhat uprchlíkům. Situace muslimů v Česku není dobrá. Lidé mají strach z islámu a muslimové se zase bojí xenofobie české veřejnosti.

„Mohu potvrdit, že pražská policie prověřuje okolnosti sobotního napadení jedenačtyřice­tiletého muže ve Vršovicích. Muž skončil s bodným poraněním v nemocnici, ale s ohledem na skutečnost, že je vyšetřování v samém počátku, nemůžeme sdělit nic bližšího,“ uvedla pro lidovky.cz policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Případ bude velmi citlivý, protože vše nasvědčuje tomu, že šlo o trestný čin, který byl motivován nenávistí k muslimské komunitě. Eva Z. se domnívá, že někteří lidé ji a jejího partnera nenávidí, protože podporuje islám a přijímání uprchlíků do Česka.

„V pomoci uprchlíkům jsme známé persony a chodí výhrůžky nám oběma. A muslimové tady se bojí jakékoliv veřejné pozornosti, bojí se, že naštvou většinu,“ uvedla Eva pro lidovky.cz.

Podle aktivistky útočili dva holohlaví tetovaní muži. Prý si na jejího partnera počkali ve Vršovicích, až si půjde zaběhat, a pak na něj vytáhli dlouhý nůž. Prý přitom vykřikovali něco proti islámu.

Issak B. se prý ale dokázal částečně ubránit. Život mu zachránilo to, že nůž ho nezasáhl zřejmě naplno. Přesto musel být se zraněním v krajině břišní hospitalizován.

Mohlo by vás zajímat

Další články