Ivana Trump, rozená Zelníčková, je americká podnikatelka českého původu, bývalá sportovkyně-lyžařka a modelka. Narodila se ve Zlíně. Byla první manželkou podnikatele a nového prezidenta USA Donalda Trumpa. Manželství trvalo 15 let a skončilo v roce 1992. Mají spolu tři děti. Donald Trump mladší, Ivanka Trump a Eric Trump.

I když se tenhle pár rozvedl už před čtyřiadvaceti lety, pořád má Ivana na svého exmanžela opravdu velký vliv. Sám Donald Trump hovoří o své bývalé ženě opravdu hezky. „Je to moje nejoblíbenější exmanželka,“ prohlásil.

I když je Ivaně už sedmašedesát let, stále se snaží udržovat. Kdysi to byla opravdu kočka. A potvrzuje dávno známé pravidlo, že Češky patří k nejkrásnějším ženám na světě. Není vůbec divu, že se do mladičké a roztomilé blondýnky z Gottwaldova zamiloval budoucí prezident Ameriky.

Kdyby se Ivana nerozvedla s Donaldem kvůli jeho nevěrám, mohla by být nyní klidně první dámou Ameriky. Ivana měla o své kariéře jasno už od základní školy. Vždycky si přála být slavná a bohatá. A to se jí také splnilo!