Řádění šílence ve francouzském Nice přihlížely stovky lidí. Mezi nimi byli i Češi. Karolína Famerová se dokonce ocitla jen pár metrů od útočníka. Přesto přežila! „S kamarádkami jsme se dohodly, že půjdeme na jednu soukromou pláž a budeme se odtud dívat na ohňostroj. Pak se začala plnit jak promenáda, tak veřejné pláže,“ řekla Karolína TV Nova.

Když seděla s kamarádkou na pláži, najednou k nim běželi lidé. Nikdo netušil, co se děje. „Mysleli jsme si, že na promenádě je to moc ucpané, tak se vydali domů přes pláž, ve tvářích ale měli podivný výraz,“ popisuje žena. Když se ostatních zeptaly, co se děje, začali na ně křičet, ať okamžitě utečou, že se tam střílí a jsou tam teroristi.

„Nejdřív jsme se schovaly na záchodech, pak nám ale někdo od ochranky přišel říct, že tam být nemůžeme a ať okamžitě opustíme pláž a běžíme směrem k přístavu. Všichni lidi se tlačili, byli jako stádo zvířat, byly slyšet výstřely, běhali jsme sem a tam, nevěděli jsme, jestli se schovat nebo utíkat. V tom davu se dalo strašně jednoduše ztratit, nedivím se, že potom lidé hledali své známé,“ pokračuje žena ve svém vyprávění pro TV Nova.

Nikdo prý nevěděl, co se děje. Někteří si mysleli, že se tam střílí, jiní mluvili o bombě. Ženy se chtěly před kulkami schovat, ale nikdo je nechtěl nikam pustit. Nakonec se dostaly ke kamarádce, která bydlela v centru, a až u ní se dozvěděly, co se vlastně stalo. „Po dvou hodinách jsme odjely domů, jenže bydlíme na promenádě, takže to byl docela problém,“ říká žena. Před jejím domem ještě teď leží kusy rozbitého zábradlí a všude je prázdno.