Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 tragédie v Mostě Clash of the Stars 5

Česká dračice se probojovala do finále French Open! Barbora Krejčíková si zahraje o skoro 36 milionů

Barbora Krejčíková si zahraje o skoro 36 milionů.
Zdroj: Profimedia
SPORT

Česká tenistka Barbora Krejčíková slaví životní úspěch a míří do finále French Open! Pětadvacetiletá sportovkyně v semifinálovém zápase s Mariou Sakkariovou odvrátila mečbol a po více než třech hodinách vyhrála 7:5, 4:6 a 9:7. O trofej z dvouhry grandslamu a desítky milionů korun si zahraje s Ruskou Anastasií Pavljučenkovovou.

Barbora Krejčíková, talentovaná tenistka z Ivančic, si poprvé v kariéře si zahraje o grandslamový titul ve dvouhře. V dramatickém semifinálovém zápase Roland Garros rozdrtila svou soupeřku Marii Sakkariovou z Řecka 7:5, 4:6, 9:7.

Ve finále French Open se pětadvacetiletá Krejčíková utká s devětadvacetiletou Anastasií Pavljučenkovovou z Ruska, která je ve finále rovněž poprvé.

Krejčíková je velkou nadějí českého tenisu, letos na pařížské antuce poprvé v kariéře porazila dvě hráčky TOP 20 na jednom turnaji a postupem do finále už potřetí překonala své grandslamové maximum. Ve finále se kromě prestižního ocenění a celoživotní slávy utká také o 1 400 000 euro, což je v přepočtu na koruny zhruba 35,5 milionů.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy