Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Česká máma o boji s rakovinou prsu: Vypadala jsem strašně, ale pro syna jsem byla nejkrásnější na světě!

+ Další 4 fotografie
Amira ve svých 33 letech zjistila, že má rakovinu prsu, a život se jí obrátil úplně vzhůru nohama. V rozhovoru pro eXtra.cz popsala, jak se s nemocí vyrovnával její šestiletý syn Max. Byl to náročný boj pro oba dva. Amira se snažila být pořád dobrou matkou, i když měla málo sil.

Příběh Amiry Lukjanové vás chytne za srdce. Amira je matka samoživitelka, což už samo o sobě je v dnešní době hodně náročné. Bohužel jí osud v jejích třiatřiceti letech uštědřil velkou ránu, ze které se musela okamžitě vzpamatovat a jednat. „Byl to obyčejný den v práci a mně začala být zima, tak jsem si strčila ruce pod tričko a nahmatala jsem si bulku,“ začíná Amira vyprávět svůj příběh. Úplně první, co napadlo ji a její kolegyně, bylo, že se jedná o tukovku, kterou má téměř každá ženská.

Jenže tukovka to nebyla. Byla to rakovina. Obrovský strašák a zabiják. Amira věděla, že ji čeká boj o všechno – její příběh jsme podrobně popsali ZDE.

Situace byla velmi složitá, protože Amira měla doma šestiletého syna. Hodně jí pomohly kamarádky, které se o malého Maxe staraly, když byla na konci sil.

„Malýmu jsme to vysvětlila, že prostě mám nějakou nemoc a že mi při tom vypadaj vlasy. Chvíli před tím nám na rakovinu umřel kamarád, tak jsem synovi nechtěla rovnou říkat, že jde o rakovinu. Řekla jsem mu, že dostanu vitaminy, po kterých vypadají vlasy, ale zase pak narostou,“ popsala Amira v rozhovoru pro eXtra.cz, jak synovi vysvětlovala, že máma bude teď jiná a unavená.

„Když jednáš s dětmi na rovinu, tak ony to chápou, nemá smysl lhát. Popral se s tím dobře. Udělali jsme si z toho trochu srandu, oholili jsme hlavu, snažila jsem se to odlehčit. Stejně řekl, že má nejhezčí mámu na světě,“ říká Amira a v očích se jí lesknou slzy.

„Tři dny po chemce nesmíš dát dítěti pusu, nesmíš se k němu ani přiblížit, protože to z tebe vyzařuje. Trochu jsme se oddálili, ale pak jsme šli vybírat paruku, on ji zkoušel… Máš dítě, tak žiješ pro něj. Snažíš se být pro něj pořád máma, i když jsi v tu chvíli nemohoucí,“ říká statečná žena.

Rakovinu nakonec dokázala porazit. Nyní ale bojuje s pojišťovnou, která jí nechce uhradit plastiku prsou – více najdete ZDE.

Související články

Další články