Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Advokátka Klára Long Slámová zachránila dítě z rozpáleného auta: Nadávky otce místo vděku

Zdroj: Profimedia.cz
arogance
Česká advokátka Klára Long Slámová zachránila díky své všímavosti a pohotovosti dítě z rozpáleného auta. Okamžitě zalarmovala policii, která stála opodál, a začala celý případ řešit. Po pár minutách se u auta objevil i otec dítěte. Místo vděku, že mu advokátka zachránila dítě, začal na Slámovou vulgárně útočit. S příběhem se Slámová svěřila na sociálních sítích.

"Právě jsem měla otřesný zážitek. Zaparkuju auto, sedím a připravuji se na jednání. Najednou vedle sebe slyším dětský pláč. Okamžitě vylítnu z auta a spatřím dítě zavřené ve vedle stojícím vozidle, okénko pootevřené na cca 8 cm. Sáhnu dovnitř, tam výheň. Rozhlédnu se rychle kolem, vidím policejní auto," popisuje advokátka Klára Long Slámová otřesný zážitek na Facebooku.

"Během cca 3 minut nalezen otec. Namísto toho, aby si posypal popel na hlavu a poděkoval, začíná na nás řvát a mně téměř vyhrožovat. Neskutečný, co je kolem zla a lhostejnosti," napsala s tím, že absolutně nechápe reakci otce.

"Pána si převzala policie, kontrolovali jeho totožnost. Byl naštvaný a říkal, že ho to jen zdržuje. Já pak odjela pryč, jak to dopadlo, nevím. Jaké bylo počasí? Bylo dusno, já si zapínala klimatizaci. Jak dlouho bylo dítě v autě, to nevím. Ale než jsem si ho všimla, tak uplynulo deset minut určitě," uvedla Klára Long Slámová pro eXtra.cz.

Odborníci přitom každé léto upozorňují rodiče na to, aby si dávali pozor. Stačí chvilka nepozornosti a tragédie může být na světě. Už po pouhých pěti minutách v uzavřeném autě dochází k přehřátí organismu. Přichází bolest hlavy a začíná otékat obličejové svalstvo. Dítě začíná ztrácet vědomí.

Po dvaceti minutách začíná mozek otékat a tlačí na lebku. Přestává fungovat centrální nervový systém. Dochází k ucpávání komůrek v mozku. Příspěvek na Facebooku vzbudil reakce lidí, které chování otce doslova nadzvedlo ze židle.

"Jak je vidět, lidská blbost je nekonečná. Dík, že jste nebyla lhostejná. Mám podobný zážitek se psy a taky jsem dostala vynadáno," zní jeden z mnoha komentářů pod statusem.

Související články

Další články