Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Ivana Gottová Peče celá země koronavirus Čína

Nejnovější kauzy

Češi zuří: Zrušte Taxisův příkop! Na Velké pardubické už zabil DESÍTKY KONÍ, včera dalšího

Taxisův příkop. (ilustrační foto)
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
Na 128. ročník Velké pardubické se nebude vzpomínat dobře. Během dostihu totiž zemřel kůň Vicody, kterému se stal osudný Taxisův příkop. Veřejnost teď volá po zrušení této nebezpečné překážky.

Během letošního ročníku Velké pardubické nezvládli Taxisův příkop celkem tři koně: Ter Mill, Templář a Vicody. Poslední jmenovaný na následky zranění bohužel zemřel.

„Bohužel udělal chybu, skočil skok strašně nízko a dopadl na hranu. Jeho skok neměl ideální křivku, jak by to mělo být. Do skoku bylo všechno naprosto v pořádku, ale potom už si nic nepamatuji, byl jsem chvíli mimo,“ řekl pro iSport.cz žokej Josef Bartoš, který byl ze smrti svého koně hodně otřesený.

Zajímavé je, že před čtyřmi lety nezvládla Taxisův příkop klisna Zulejka, na které i tehdy jel Josef Bartoš.

Velký Taxisův příkop je nejznámějším a nejspíše i nejnebezpečnějším skokem na Velké pardubické. Od roku 1927 na Taxisu zemřelo dvacet pět koní. Není tak divu, že se česká veřejnost teď bouří a volá dokonce po zrušení této překážky.

Jedním z těch nejvíce rozhořčených je populární politik Miroslav Kalousek. „Proč se provozuje extrémní překážka, kde hrozí zbytečná smrt?“ napsal člen TOP 09 na svém twitterovém účtu.

Mohlo by vás zajímat

Další články