Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Češi ztroskotali u Elby. Dochází jim potraviny. Dovolená se změnila v horor

Češi na ostrově Elba
Klidná dovolená se pro skupinu Čechů změnila v horor. Uvízli na ostrově Elba a dochází jim potraviny. V horkém písku živoří už skoro týden.

Devět českých turistů si na výletní lodi jelo prohlédnout krásy ostrova Elba. Jenže přišla bouře a plavidlu začal haprovat motor. Kapitán loď dovedl na mělčinu u města Marina di Campo.

Výletu se zúčastnili převážně senioři, pro které začal horor. Už sedm dnů musí přespávat na pláži. K jídlu mají konzervy a vodu. „Veškeré své věci mají u sebe naházené v pytlích. Zásoby se tenčí. Docházejí jim i peníze, kterých si navíc jako rezervu s sebou nevzali dostatek, právě proto si nemohou zaplatit ani náhradní ubytování,“ uvedla televize Nova, která o trosečnících informovala.

Skupině českých turistů zatím nepomohla ani ambasáda v Římě. S lodí je třeba cuknout 30 metrů, aby se dostala zpět na moře. Italské úřady ale do akce povolaly speciální stroje, na které se zatím čeká. Nikdo neví, kdy bude plavidlo z mělčiny vyproštěno. Na místo se chystá také majitel výletní lodi, který se pokusí celou věc nějak řešit.

Související články

Další články