Jágr (43) zvládl v zápase vše. Přistoupit k němu se svou vrozenou skromností dát klíčový rozdílový gól a být vyhlášen nejlepším českým hráčem zápasu.

Jeho gól na 3:2 ve třiatřicáté minutě byl rekordní. „Džegr“ se stal ve třiačtyřiceti letech a sedmdesáti dnech (plus minus deset, proč to počítat, když dá Jarda v týdnu další gól a bude se to zase měnit) nejstarším hráčem historie mistrovství světa, který vstřelil branku.

Dočkaly se i fanynky, které krom toho, že všechny obdivují Jardu a chtějí ho za manžela, protože je pokorný, nebude je mlátit a má bambilion, také svorně hleděly k české střídačce, kde jako třináctý útočník seděl na začátku zápasu muž, který znamená pro ženské libido aktuálně to samé, co znamenal třeba Jiří Bartoška v sedmdesátých letech pro naše maminky, nebo co znamená kanadská pěvkyně Justin Bieber (21) pro třináctky celého světa, ano Radek Smoleňák, objekt jejich nejtajnějších erotických snů, ve kterých v národním dresu vtrhává do jejich pokojíčku a neurvale si bere to, co chce, a to hned několikrát za sebou!

Smoleňáka dostala do hry série zranění našich prakticky od začátku a je zjevné, že se ctitelky mohou těšit i v pondělí proti Kanadě. Zápas budeme sledovat z redakce prostřednictvím online reportu šéfredaktora Pavla Novotného (34) a specialistky na elektronickou tužku Ornelly Štikové, která prý měla dnes sama u televize při každém Smoleňákově kontaktu co dělat, aby se nevzrušila, čímž prý zcela znechutila další průběh turnaje svému choti Josefu Koktovi, který si hodlá přijít na manželku do redakce osobně dohlédnout, protože Smoleňák u puku a Novotný sám s Ornellou ve ztichlé redakci (Kokta dobře tuší, že manželka žádnou tužku ovládat neumí a o hokeji ví kulový), to je souběh, který může skončit velkým neštěstím a rozpadem hned několika rodin.

Na konec přece jen jedna špatná zpráva, týkající se dívek a homosexuálů – Smoleňák je prý aktuálně zadaný a vypadá to vážně, ale nepředbíhejme, ještě se nepotkal s Ornellou!