Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Češi, zabalte si basu piv, zavařeniny a hurá do Chorvatska: Hranice jsou plně otevřené

Tato aktivní dovolená je určená pro všechny single milovníky surfování.
Zdroj:
letní dovolená
Ještě před pár týdny byli téměř všichni Češi pomalu smíření s tím, že letošní dovolenou si rozhodně neužijí u moře. Nyní ale mohou jásat a pomalu balit. Chorvatsko totiž plně otevřelo své hranice 10 zemím Evropské unie. Informaci oznámil ve čtvrtek chorvatský ministr vnitra.

"Epidemiologická situace v Chorvatsku je velmi uspokojivá, proto uvolňujeme překračování hranic pro občany zemí, kde je situace také dobrá," nechal se ve čtvrtek slyšet chorvatský ministr vnitra Davor Božinović.

Češi tak nemusí zoufat, že by letošní léto museli místo moře nuceně strávit někde u rybníka. Aby se čeští turisté dostali bez problémů přes hranice Chorvatska, je třeba vyplnit formulář na stránkách chorvatského ministerstva turismu.

"Tam budete moci oznámit svůj příjezd a získat online pokyny od epidemiologů. Na hranicích také plánujeme zřídit speciální pruhy pro turisty," dodal Božinović. Chorvatsko otevřelo hranice pro 10 zemí EU, mezi které patří Německo, Polsko, Litva, Lotyšsko, Estonsko, Slovensko, Rakousko, Maďarsko, Slovinsko a Česká republika.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy