Byl to zápas hodně důležitý. Šlo nám o vítězství ve skupině a také o čtvrtfinále v Moskvě. Stěhování by bylo nepříjemné a to český tým moc dobře věděl. Soupeř zase bojoval o postup do čtvrtfinále, k tomu potřeboval všechny tři body. Naši sice nezačali dobře a v průběhu první třetiny prohrávali, nakonec ale souboj otočili a soupeře zdolali poměrem 5:4.

V úvodní třetině stačily Švýcarům tři střely na to, aby v ní vstřelili branku. Naši ale na gól Hollensteina zareagovali prostřednictvím Birnera, který srovnal v 17. minutě během přesilové hry. Prostřední část zápasu byla vyrovnaná a jediným střelcem se stal mistr nájezdů Lukáš Kašpar. Ten se totiž po soupeřově faulu dostal ke své mistrovské činnosti a nezklamal.

Poslední třetina byla gólově nejvíce plodnou. Naši se během ní dostali do vedení 5:2, ale nakonec se ještě o triumf museli strachovat. Švýcarský výběr se totiž během závěrečných minut dostal na dostřel jedné branky, ale naštěstí více nedokázal a s turnajem se po prohře 4:5 loučí.

Naši sousedé se s turnajem rovněž loučí. Rozhodující souboj s USA potřebovali vyhrát v základní hrací době a to se jim nepodařilo. Český tým se v souboji o semifinále utká se Spojenými státy, což nebude nic snadného. Pokud ale svěřenci Vůjtka budou pokračovat ve výkonech ze skupiny, pak mají velkou šanci na úspěch.