Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Češi útočí na premiéra Lucemburska, jeho muže zaměnili s Conchitou Wurst

Zdroj: Profimedia.cz, Facebook
odporný útok
Co je moc, to je příliš. Na českých sociálních sítích se šíří lživá informace o premiérovi Lucemburska. Jistý muž u fotky rakouské vousaté zpěvačky Conchity Wurst tvrdí, že se jedná o Xaviera Bettela s manželem. Nejděsivější na tom je, že Češi takové lži dokázali uvěřit!

"Vrchol takzvaných Evropských hodnot. Předseda vlády Lucemburska se svojí hezčí polovinou," hlásí jistý Josef u fotky, na které však lucemburský premiér Xavier Bettel vůbec není. Na fotce, kterou tento dezinformátor sdílel, je ve skutečnosti rakouská vousatá zpěvačka Conchita Wurst na Plese ve vídeňské Opeře.

Bettel je předsedou vlády Lucemburska od prosince 2013 a současně je teprve třetím premiérem světa, který se otevřeně hlásí k homosexuální orientaci. "Rychlejší" byla islandská premiérka Jóhanna Sigurðardóttir a belgický předseda vlády Elio Di Rupo. Svatbu s architektem Gauthierem Destenayem měl v květnu 2015, vzali se po pětiletém vztahu.

Falešná informace s Conchitou ukázala, že velké množství Čechů věří lžím, jež jsou odhalitelné na první pohled. Příspěvek sdílelo přes tisíc lidí a desítky komentářů až děsí.

Češi věří lžím

"Co to k-rva je? To nemyslí snad ani jako recesi. Jdu blejt velebnosti," napsal Alexandr. Přitakala mu Marie: "Ono je to spíš k pláči než k smíchu, spějeme do zániku lidstva, je toho čím dál tím víc, nejsem proti, ale co děti?"

Našli se však i tací, kteří dovedli nepravdu rozklíčovat. "Premiér Lucemburska je sice gay, ale tohle nejsou oni," vzkázal Martin.

Příspěvek jsme poslali do kanceláře lucemburského ministerského předsedy se žádostí o vyjádření. Na stanovisko Bettela čekáme.

Související články

Další články