Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Zábava Andrej Babiš (politik) Horoskop

Nejnovější kauzy

Češi umírají na dovolených kvůli vlastní nezodpovědnosti: Zabíjí je neznalost a nedodržování pravidel

Češi by si měli dávat větší pozor!
+ Další fotografie
Není bohužel žádnou výjimkou, že se každoročně stane Čechům na dovolené nějaká smrtelná tragédie. Je opravdu jen málo případů, kdy se jedná o nešťastnou náhodu. Většinou si Češi způsobí svou smrt sami, a to jak svou neopatrností, tak neznalostí nebo ignorací pokynů zkušených průvodců.

Je to teprve pár dní, kdy se v Bulharsku utopila jednašedesátiletá česká žena a jedenáctiletá dívka. Smrťáky Čechů na dovolených nejsou bohužel žádnou výjimkou. Pokaždé se jedná o velkou tragédii, ale ve většině případů si za to Češi mohou sami.

Nejčastěji umírají kvůli své vlastní nezodpovědnosti nebo neznalosti pravidel. Smrt nešťastnou náhodou je velmi ojedinělá. U posledního případu dvou utonulých žen se pravděpodobně jednalo o neznalost.

Hodně odborníků varuje turisty, kteří míří do Bulharska k Černému moři, před spodními proudy. Ty se tam totiž velmi často vyskytují. Člověk, který se dostane do takového víru, zpanikaří a snaží se plavat ke břehu, ale prakticky stojí na místě. Odborníci radí, že v takových případech by měli lidé zůstat v klidu a nesnažit se plavat přímo ke břehu, nýbrž se vydat podél břehu, a to by je mělo dostat ze spárů spodního proudu.

Jenomže jsou zde i případy, u kterých si lidé za svou smrt můžou víceméně sami, protože nedbali přikázání a pokynů školených průvodců. Jen si vzpomeňme na tragédii, která se stala před šesti lety na ostrově St. Vincent.

Tehdy zhruba sedmdesátiletá žena neuposlechla jasně dané pokyny námořníka, odborníka a kapitána Oldřicha Mazurka a přes všechny jeho zákazy se šla vykoupat do vodopádu v deštném pralese. Tam ji samozřejmě stáhl vír a začala se topit.

Její manžel se rozhodl, že okamžitě přispěchá své ženě na pomoc a do vodopádu se vrhl také i přesto, že mu to Mazurek razantně zakázal. Nakonec se za topícími manžely vrhl i on sám. Bohužel nezodpovědnost ženy si vyžádala smrt jak jejího manžela, tak zkušeného kapitána Mazurka, který se do Čech vrátil v rakvi.

Kvůli nezodpovědnosti jedné ženy přišli o život všichni tři a úplně zbytečně. Proto všichni odborníci varují české turisty, aby si rozhodně nehráli na hrdiny a řídili se pokyny, které ukládají zkušení průvodci, kteří je mají na starosti.

Mohlo by vás zajímat

Další články