Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Češi ukázali srdce: Přispěli téměř 3 miliony na podporu Stypkovy rodiny. Ewa Farna jim děkovala v slzách

Zdroj: znesnaze21.cz
+ Další fotografie
David Stypka
Muzikant David Stypka zemřel v pouhých 41 letech zasáhla jak jeho nejbližší, tak i kolegy a fanoušky z celého Česka. Známý zpěvák a skladatel opustil po boji s dlouhou nemocí svou přítelkyni a tři děti, které teď musejí vyrůstat bez milovaného táty. Rodina se tak ocitla v obtížné situaci, které nepřispěla ani covidová doba. Zpěvák totiž za uplynulý rok musel zrušit naprostou většinu svých koncertů. I z těchto důvodů se ocitl s rodinou v kritické finanční situaci. Jeho přátelé se ale rozhodli pomoct a založili sbírku pro Stypkovu rodinu. Češi opět ukázali, že mají srdce na správném místě a původní cíl 400 tisíc byl více než šestkrát překonán.

„Tato sbírka má pomoci jeho přítelkyni a jejich třem malým dětem. Příspěvky půjdou na částečné zaplacení hypotéky a na další nezbytné rodinné výdaje. Prosím podpořme jeho rodinu v těchto nelehkých dnech,“ stojí na webové stránce Z nesnáze 21, skrze kterou chtějí přátelé Davida Stypky vybrat peníze na pomoc rodině, která se ocitla v kritické situaci.

Lidé ale předčili všechna očekávání. Původní cíl byl totiž 400 tisíc. Ten byl ale překonán během pouhých tří hodin. Limit sbírky tak byl navýšen na milion korun. Ani ten ale dlouho nevydržel a lidé už přispěli neuvěřitelnými 2,6 milionu korun. A to za pouhý den od založení sbírky! Češi tak opět ukázali, že jim zkoušené lidské životy nejsou lhostejné. To ostatně ocenila i zpěvačka Ewa Farna (27).

Farna sbírku ocenila

„Chci vám ze srdce hrozně poděkovat, že v takových časech myslíte na jiný a na opuštěnou rodinu, na tři děti, kterým už tátu nikdy nevrátí. Ta materiální pomoc je hrozně potřebná a moc jim pomůže,“ ocenila dojatá zpěvačka na sociálních sítích. Smrt kamaráda ji totiž ohromně zasáhla.

I proto svůj příspěvek končila v slzách. „Ohromně jste mě dojali. Uvědomuju si, jak nelehká situace to musí být, jste prostě skvělí!“ děkovala vděčná, ale viditelně ztrátou kamaráda otřesená Farna.

Navrátil přišel o velký vzor

Stypkova smrt kromě Farné zasáhla i mnoho dalších lidí. Zdrcený byl i zpěvák Mirai Navrátil, který byl Stypkovým letitým kamarádem. „Odešel nám kamarád. Jeden z největších. Člověk, který mě inspiroval od mých 14 a byl vzorem ve smyslu přirozené autority, charismatu, autorství, který mě učil psát, sám se podílel na spoustě našich skladeb. Který mi svým géniem, intelektem a vtipem dával pocit, kdykoliv jsme spolu v začátcích přejeli hranice Frýdku, že i když je Praha pro kluky z Frýdku a priori cizí svět, najednou tam člověk vedle Davida patřil,“ vzpomínal na Stypku frontman kapely Mirai.

„Měj se tam nahoře pěkně. Odešel jsi zatraceně brzo a trhá mi to srdce,“ loučil se se svým velkým kamarádem Navrátil.

Související články

Další články