Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová Výměna manželek StarDance 2019

Nejnovější kauzy

Češi spali na letišti. Let Travel Service měl 15 hodin zpoždění. Kompenzaci rozhodně nedostanou

Takhle trávili noc
Češi uvízli na jihu Španělska a noc museli prožít na letišti. Letadlo z Almérie totiž neodletělo. Podle Travel Service na kompenzaci nemají nárok, protože šlo o zásah vyšší moci. V tomto případě se jednalo o špatné počasí.

Na jihu Španělska uvízli 15 hodin a noc prožili na letišti. Letadlo z Almérie totiž neodletělo. Až druhý den se Čechům povedlo odletět přes Málagu. O zdržení informovaly Seznam Zprávy.

Odlétat se mělo ve čtvrtek v 22:15. Několik minut cestující prožili v letadle, pak jim ale posádka řekla, že se neletí. Turisté se museli vrátit do letištní haly. Letiště v Almérii se uzavírá na noc a turisté nedostali náhradní ubytování. Museli se přesunout do Málagy autobusem a tam pak spali na letišti. Po 15 hodinách se podařilo ze Španělska konečně odletět.

„Letadlo bylo v Almérii plně připraveno k odletu, ale z důvodu přeplnění letových cest a omezení na trase způsobené špatným počasím nám nebyl řízením letového provozu povolen odlet z Almérie před nočním uzavřením letiště,“ uvedla mluvčí Travel Service Vladimíra Dufková.

Turisté jsou naštvaní, že s nimi nikdo nemluvil. Ke zpoždění letu prý došlo kvůli nepříznivému počasí. „Co mi vyloženě vadí, je to, jak s námi jednali, že nás absolutně o ničem neinformovali. Aniž by cokoli řešili, nechali lidi, včetně malých dětí, spát na letišti na zemi,“ říká pro Seznam Zprávy naštvaný turista Kryštof Frýba.

Češi by rádi dostali kompenzaci, ale prý nemají nárok. „Protože došlo k situaci, kterou letecká společnost nezavinila, nemají cestující nárok na finanční kompenzaci. Je to zásah vyšší moci,“ uvedla Dufková s odvoláním na špatné počasí.

Mohlo by vás zajímat

Další články