Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Češi Slovákům závidí i kondolují! Co Čaputové vzkázali čeští politici včetně Miloše Zemana?

+ Dalších 11 fotografií
Komentáře
V neděli brzy ráno se rozhodlo o tom, že se do čela Slovenska postaví právnička Zuzana Čaputová. Podle předběžných výsledků vyhrála sobotní druhé kolo prezidentských voleb na Slovensku nad místopředsedou Evropské komise Šefčovičem v poměru 58,40 ku 41,59 procenta hlasů. To vzbudilo vlnu reakcí i u nás...

I když český prezident Miloš Zeman (74) veřejně prosazoval protikandidáta Čaputové Šefčoviče, nezbylo mu nic jiného než výhru protikorupční aktivistky přijmout. Miloš Zeman Zuzaně Čaputové poblahopřál k vítězství ve volbách a po Jiřím Ovčáčkovi vzkázal, že se na setkání s novou slovenskou prezidentkou těší. Ke zvolení Čaputové gratulovala i řada českých politiků.

„Srdečně gratuluji paní Zuzaně Čaputové ke zvolení do funkce prezidentky Slovenské republiky!“ napsal ministr Petříček na Twitteru. Zuzaně Čaputové pogratuloval i předseda ODS Petr Fiala. „Přeji jí, aby dokázala naplnit velké naděje, které do ní voliči na Slovensku vložili,“ napsal Fiala.

Na Twitteru se k výsledkům voleb vyjádřil i předsedy TOP 09 Jiří Pospíšil. „Věřím, že přátelské vztahy mezi našimi zeměmi budou pokračovat. Paní Čaputové k vítězství gratuluji a doufám, že se i my brzy dočkáme slušného prezidenta, který hledí vpřed a není zatížen minulostí!“ vyjádřil svá slova podpory Pospíšil.

Občané, kteří sympatizují s Milošem Zemanem, mají na novou prezidentku svůj názor. „Já si myslím, že by jim bylo třeba kondolovat, a ne blahopřát… už ten její výrok, do každé domácnosti jeden uprchlík.. ukazuje směr jejího vládnutí.. no Slováci, máte se na co těšit…,“ napsala jedna z komentujících, která evidentně stojí za naším prezidentem. K výsledkům voleb na Slovensku se negativně a stručně vyjádřil i další z komentujících. „Za mě je to smutná zpráva!“ napsal na Facebooku.

Na internetu se také vyjádřilo spoustu lidí, kteří teď Slovensku novou prezidentku závidí. „Tiše Slovákum závidím, snad jen u srdce mě za ně může hřát to, že mám ze třetiny slovenskou krev,“ napsala jedna z komentujících. „Aspoň že Slováci uměli vzít rozum do hrsti a zvolili správně… my se snad také dočkáme,“ dodal jiný diskutér.

Lidé, kteří jsou nespokojeni s naším prezidentem, od srdce řekli, co si myslí. „Protože pravda a láska vítězí… Češi si musí jenom počkat, respektive si to musí odmakat, odtrpět. Prostě si to ještě nezasloužíme,“ zazněl z dalších názorů.

„To je poprvé, co bych chtěla být Slovenka“… „Jak Slovákům závidím…“ a mnoho dalších podobných komentářů zaznívá v diskuzích.

Čaputová se k našemu prezidentovi vyjádřila diplomaticky. „Českou republiku vnímám jako bratrský národ. Prezidenta Zemana respektuji jako legitimně zvoleného prezidenta.“

Mohlo by vás zajímat

Další články