Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Češi si Silvestr užijí ve velkém stylu! Utrácejí majlant! Ještě se chcete hádat, že za komunistů bylo líp?

Silvestrovské veselí není zadarmo.
Zdroj: archiv
Dávno pryč jsou doby, kdy se v Česku slavil Silvestr nad stupidními estrádami, s chlebíčky s gothajem a laciným šumivým vínem. Lidé stále častěji vyrážejí vítat příchod nového roku do exotických zemí i vyhlášených lyžařských středisek. Pokud ani tohle neberete jako důkaz, že za komunistů vážně lépe nebylo, už vás zřejmě nepřesvědčí nic.

Bezmála 21 000 korun na osobu neváhají Češi utratit za bezstarostné silvestrovské oslavy. Zájem o cestování v posledních dnech roku roste mezi lidmi dlouhodobě, ale letos je extrémní.

Nejpopulárnější jsou destinace jako Egypt nebo Spojené arabské emiráty, kam letos zamíří o 44 procent více cestovatelů než loni. Tradičně oblíbená jsou lyžařská střediska v Rakousku a Itálii, kde si Češi užívají sněhové nadílky. Exotická místa a hory jsou asi nejromantičtějšími místy, kde se rozloučit s končícím rokem, a tak není divu, že tam tolik lidí míří.

Překvapivá je taktéž statistika výběru hotelů. Oproti loňskému roku zvolilo pětihvězdičkový hotel o 30 procent více lidí. Připlatit si za hezkou dovolenou zkrátka přestává být s rostoucí životní úrovní pro Čechy problém.

Za totáče vypadaly silvestrovské oslavy tak, že si rodina koupila za padesát tehdejších korun chlebíčky, za stovku čtyři lahve vína a karton cigaret za osmdesát korun. Celkem tak rodinu vyšla oslava příchodu nového roku 330 českosloven­ských kaček a víc si většinou dovolit nemohla.

Tohle má být ten důkaz, že za komunistů jsme se měli lépe? Začněme si konečně vážit toho, jak dobře se máme a už se proboha rozlučme se čtyřicet let trvajícím útlakem, který se před 28 lety povedlo hladce vyměnit za svobodu a demokracii.

Související články

Další články