Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Češi si dělají legraci ze ženské obřízky a islámu. HATE FREE mnohým lidem vadí

Mnozí si z kampaně dělají legraci.
+ Další fotografie
Organizace Hate Free přišla s projektem, který ukazuje na náboženské a společenské stereotypy. Kampaň se zastává například muslimů a nebo členů LGBT komunity. Část české veřejnosti se kampani vysmívá.

Vládní projekt Hate Free se snaží bojovat proti nehezkým stereotypům, které nám všem škodí. Během Prague Pride se lidé mohli vyfotit s hesly, se kterými se často ve společnosti setkávají. Jedná se o hloupé sexuální narážky (například na homosexuály), xenofobní narážky a nebo o výsměch kvůli náboženství.

Po projektu a jeho uvedení do oběhu si z projektu část české veřejnosti začala dělat legraci. Terčem posměchu je například česká praktikující muslimka Kateřina Gamal Richterová. Vtipálci předělali její bublinu na zcela jiný text, který je k ní a k její víře neuctivý.

Gamal Richterová tak najednou v ruce drží hesla: Pane doktore, všude vidím nadržené muže nebo Ne, uříznutý poštěváček holčičkám nechybí.

Jedná se tak o odporný útok na paní Richterovou a nebezpečné rozdmýchávání protimuslimských ná­lad.

Mohlo by vás zajímat

Další články