Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 tragédie v Mostě Clash of the Stars 5

Češi se v Kazachstánu svlékli do boratek. Za recesi skončili ve vazbě!

Takhle si partička chtěl pořídit selfie.
Zdroj: Informbura.kz
V centru Astany, hlavního města Kazachstánu, se skupinka šesti Čechů pokusila o recesi. I v nízkých teplotách se převlékli do plavek, které jsou nechvalně známy díky hlavnímu hrdinovi populárního filmu Borat. Kazašská policie je obvinila z výtržnictví a zadržela.

Skupinka Čechů nejenže vystupovala v mrazivém počasí v "boratkách," ale také si nasadila černé paruky a chtěla se vyfotit s nápisem "I love Astana" (miluji Astanu). Informoval o tom server Aktuálně

"V pátek byli na parkovišti nedaleko (pavilonu) EXPO zadrženi občané České republiky, kteří se fotili v nevhodném stavu. Byli obviněni z přestupku podle paragrafu 434 trestního práva za 'drobné výtržnictví' a jejich případ byl předán k soudu," řekla kazašskému serveru NewTimes.kz mluvčí tiskové služby astanské policie Sofie Kylyšbeková.

Soud Čechy posléze propustil a skupinku nechal zaplatit pokutu ve výši 22 500 kazašských tenge (zhruba 1500 korun).

Na sociálních sítích záležitost vzbudila velkou vlnu odporu. Lidé se nechali slyšet, že by skupince napařili daleko přísnější trest. "Měli dostat každý pokutu ve výši 22 milionů tenge (v přepočtu 1,5 milionu českých korun - pozn.red.)," napsal podle serveru NewTimes.kz jeden z diskutujících.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy