Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Češi se rozdělili na dva tábory: Pod Andrejem Babišem se třepe židle, projev byl divadlo, myslí si lidé

Češi se rozdělili na dva tábory: Pod Andrejem Babišem se třepe židle, projev byl divadlo, myslí si lidé
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
kritika
Premiér Andrej Babiš (66) v pondělí večer pronesl mimořádný projev týkající se zhoršující se koronavirové situace v Česku. Mimo jiné promluvil o rezignaci ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (33). Na sociálních sítích se o jeho veřejném vystoupení začalo hojně debatovat. Češi se tak opět rozdělili na příznivce a odpůrce.

Ve svém pondělním projevu Andrej Babiš promluvil, jak důležité je dodržovat pravidla, která mají pomoci zmírnit šíření koronaviru. Upozornil proto občany, aby nosili roušky, dodržovali rozestupy a myli si ruce. Dodal také, že jako předseda vlády nechce dopustit, aby mělo Česko milion nakažených. Mimo jiné poděkoval všem zdravotníkům a bývalému ministru zdravotnictví Adamu Vojtěchovi, jehož funkci nyní obsadil Roman Prymula

Lidé Babiše podpořili

"Děkuji za projev a teď budeme doufat, že ti promiňte zabedněnci začnou používat rozum bez ohledu na to, kdo to po něm chce ale proto, že chce chránit sebe a svoji rodinu," vyjádřila se žena ihned po ukončení projevu. Během okamžiku se na sociálních sítích přidávali další lidé. "Děkuji za váš upřímný projev, je mi líto pana Vojtěcha. Držte se a věřme, že bude lépe. Doufejme, že lidé začnou být zodpovědní ke svým rodinám," napsala žena. Hojný počet lidí jednoduše premiérovi poděkoval. Většina ale dodala i pár povzbudivých slov. "Doufejme, že se český národ opět začne chovat zodpovědně a disciplinovaně a druhou vlnu zvládneme společnými silami stejně dobře, jako tu první," dodal další s tím, že podle něj bylo v projevu řečeno vše podstatné.

Vyjádřili se i odpůrci

Našlo se ale mnoho lidí, kteří vystoupení Babiše před kamerou v mžiku odsoudili. Někteří dokonce premiérovi doporučili, aby udělal stejný krok, jako bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a odstoupil ze své funkce. "Měl byste následovat svého učně ze SuperStar Kena Dobroděje a také rezignovat, nic jiného od vás neočekáváme. Akorát strašíte lidi a děláte z nich ještě větší b*bce, než jsou," napsala žena.

Někteří dokonce upozornili, že projev byl připraven především z důvodu blížících se krajských a senátních voleb. "Tak jsme se zasmáli. Nikdo vám to nevěří. Třepe se pod vámi židle, tak jste musel před volbami udělat divadlo, že?" zdůraznila další žena a nebyla s takovým názorem jediná: "Jako volební spot dobrý. Jako vzkaz občanům hrůza. Tak, jako vždy. Co od vás čekat, že? Určitě ne sebereflexi."

Související články

Další články

Nejnovější kauzy