Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Češi se nestabilního Turecka nebojí! Podívejte se, jak šly ceny zájezdů dolů

Turecko si teď pořídíte doslova za hubičku.
Zdroj: invia.cz/profimedia.cz
+ Dalších 10 fotografií
V pátek večer se ulice Ankary a Istanbulu změnily v peklo. Pučisté se rozhodli převzít moc a sesadit vládu prezidenta Erdogana. To se jim naštěstí nepodařilo. Jenže v tu dobu bylo v Turecku i hodně českých občanů, kteří měli strach o svoje životy. Ti, kteří se vrátili zpátky, jsou rádi, že už jsou doma, a všichni hromadně rušili svoje zájezdy. Pokud si ale chcete dopřát levnou dovolenou, Turecko je v těchto dnech tou pravou volbou. Ceny jdou totiž rapidně dolů.

Ministerstvo zahraničních věcí během puče vyzvalo české občany, aby nevycházeli z domů a svých resortů. Všichni jsou naštěstí v pořádku a jsou rádi, že se vrátili domů bez újmy na zdraví. Spousta lidí ale hned po puči rušila svoje dovolené nebo měnila destinace.

A to má za následek velké snížení cen. Pokud si tedy chcete dopřát luxusní a levnou dovolenou, tak vyrazte do Turecka. V přímořských střediscích by měla být situace klidná. Každý občan ČR by ale měl zvážit, jestli do země odcestuje. Nikdo totiž neví, jestli se situace nebude v následujících dnech opakovat.

Pokud ale chcete zažít luxusní dovolenou za pár šupů a nebojíte se, že třeba budete mít za zadkem tanky nebo nějakého pučistu, vyrazte zrovna tam. „Ze strany našich klientů registrujeme spíše dotazy na situaci v turistických letoviscích v Turecku. Na základě informací od cestovních kanceláří jim sdělujeme, že je v turistických lokalitách klid a zmíněné události nemají na průběh dovolených vliv,“ řekl Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní agentury Invia.

Zájem o zrušení již zakoupených dovolených cestovní kancelář registruje minimálně. „Aktuálně máme na českém trhu prodaných 712 pobytů do Turecka na celou letošní sezonu. Žádosti o zrušení zájezdu jsme registrovali jen v jednotkách případů, turisté mají případně zájem o změnu destinace,“ dodal.

Celkově požaduje zrušení nebo změnu destinace asi 15 % klientů, kteří mají zakoupený zájezd do Turecka. Cena prodaných zájezdů do Turecka letos průměrně klesla o 2400 Kč na osobu. Čtyřčlenná rodina tak v letošním roce ušetří 9600 Kč. Letecký pobyt na 8 dní se stravou all inclusive na tureckou riviéru pořídíte už od 7290 Kč na osobu. Ceny pobytů mohou i nadále klesat!

Zájezdy do Turecka se celkově snížily až o 30 – 40 %. Záleží na tom, do jaké části Turecka se zrovna chystáte. Faktem, proč cestovky zlevňují zájezdy do této lokality, je také to, že Turecko potřebuje zachránit. Už tak se tam lidé bojí jezdit kvůli teroristům. Tak si užijte dovolenou jako králové a ještě ušetříte!

Tipy na královskou dovolenou v Turecku

  1. Diamond Elite Hotel And Spa, Turecká riviéra, 5*, letecky na 8 dní all inclusive pořídíte už od 11 690 korun.
  2. Eftalia Village, Alanya, 5*, letecky na 8 dní all inclusive pořídíte za 11 790 korun.
  3. Sultan Of Side, Side, 5*, letecky na 8 dní all inclusive pořídíte za 12 375 korun.
  4. Maya World Hotel, Side, 5*, letecky na 8 dní all inclusive pořídíte za 12 741 korun.
  5. Club Side Coast, Side, 5*, letecky na 8 dní all inclusive pořídíte za 12 790 korun.
  6. Maxima Bay, Egejská riviéra, 4*, letecky na 8 dní all inclusive pořídíte za 12 490 korun.
  7. Magnolia Hotel, Turecká riviéra, 4*, letecky na 8 dní all inclusive pořídíte za 9990 korun.
  8. Matiate Hotel, Kemer, 4*, letecky na 8 dní all inclusive pořídíte za 9990 korun.
  9. Merve Sun Hotel, Side, 4*, letecky na 8 dní all inclusive pořídíte za 10 190 korun.
  10. The Colours Of Side, Side, 4*, letecky na 8 dní all inclusive pořídíte za 10 690 korun.

Související články

Další články