Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Češi se nemohli dočkat čepovaného piva. Ostravská hospoda se naplnila během půl hodiny

Zdroj: Profimedia.cz
Rozvolnění
S úderem šesté hodiny ranní se dnes po mnoha týdnech otevřely stovky restaurací a hospod. Už v pondělí bylo přitom jasné, že bude nával. Lidé si zamlouvali místa dopředu, navíc ve stravovacích podnicích smí být pouze polovina maximálně kapacity. To ale rozhodně neodradilo zákazníky například v ostravské pivnici Venuše, která byla téměř plná už v půl sedmé ráno!

„V půl sedmé bude plno,“ předpověděla pro CNN Prima News číšnice Žaneta, když otevírala ostravskou pivnici. Zprvu těžko uvěřitelný odhad se ale začal rychle naplňovat, a to doslova. Už pár minut po otevření se do nálevny dostavil první zákazník.

Oním nedočkavcem byl železničář Roman Dluhoš, který se už prý moc těšil na čepované pivo. „Po noční sem chodím mnoho let, už mi to chybělo, hlavně ta chuť kvalitního čepovaného piva,“ řekl pro zpravodajský web Dluhoš. Sám ale říká, že koronavirus rozhodně nebere na lehkou váhu, jelikož se zákeřnou nemocí nakazili i jeho známí, přičemž někteří museli i do nemocnice.

S koronavirem mají své zkušenosti

Krátce po Dluhošovi dorazí i druhý zákazník, kterým je 46letý Tomáš Novotný. I on se na otevření své oblíbené pivnice těšil. „Já jsem na noční nebyl, ale mívám špatné spaní, tak jsem si zvykl tady chodit na čepované už brzy zrána,“ vysvětlil Novotný pro CNN Prima News. Ten už do Venuše chodí řadu let. „Pamatuji, když to tady byla výhradně hornická hospoda, po noční tu bylo narváno. Kolikrát mě sem máma poslala před obědem pro tátu, který také dělal na šachtách,“ vzpomíná Novotný.

I on si je vědom rizika, kterému se vystavuje, když navštěvuje pivnici. I proto, že se s nemocí setkal v rodině. „Onemocněl brácha s manželkou a v sobotu to dostal i jejich syn. Všichni tak musí být v karanténě,“ líčí Novotný, který se ale nemoci vyhnul.

Na pivo se chodí po noční

Sám říká, že by to bez hospody přežil. „Abych řekl pravdu, klidně bych to doma ještě pár týdnů vydržel. Když navíc pijete jen lahváče, tak hodně ušetříte,“ vysvětluje Novotný. Mezi tím už do pivnice dorazili další štamgasti, převážně lidé, kterým skončila noční směna.

„Děláme na lince, na pivo jsme chodívali po každé noční směně,“ řekla pro CNN Prima News čtveřice chlapů. Z toho, že si mohou dát konečně jedno točené, mají radost, i když jim trochu vadí, že musí sedět po čtyřech a daleko od dalších kamarádů. To už ale bylo půl sedmé a jak číšnice předpověděla, tak se i stalo. Pivnice se skutečně téměř naplnila.

Související články

Další články