Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Češi se budou moct znovu podívat do Tuniska: První lety tam v srpnu vyšle i Smartwings

Češi se budou moct znovu podívat do Tuniska: První lety tam v srpnu vyšle i Smartwings
Zdroj: archiv
+ Další fotografie
Dovolená v Tunisku
Exotický ráj za rozumnou cenu je opět přístupný i pro Čechy. Pro cesty z České republiky do Tuniska byl ještě minulý týden vyžadovaný negativní test na koronavirus. Tunisané totiž Čechy považovali za hrozbu. To už nadále neplatí a cestovní kanceláře si mohou mnout ruce. V polovině srpna pak například společnost Smartwings spustí charterové lety Tuniska.

"Charterové lety do Tuniska by měly být spuštěny zhruba od poloviny srpna. Sedmkrát týdně budou směřovat na Djerbu, třikrát za týden do Monastiru, čtyřikrát na letiště Enfidha," uvedla mluvčí letecké skupiny Smartwings Vladimíra Dufková. Češi se tak konečně mohou vypravit za pořádnou exotikou, jelikož oblíbené destinace, jako třeba Egypt nebo Turecko, jsou českým občanům stále zapovězené.

Česko bylo přitom ještě minulý týden v očích Tuniska vedeno na černé listině. „Jsme rádi, že se ministerstvu podařilo Tunisany přesvědčit, že jsme bezpečná země a že naši turisté nikoho v jejich zemi neohrozí,“ uvedl pro web Lidovky.cz místopředseda Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež. Nyní se tak cestující nebudou muset prokazovat negativním testem ani při odletu do země, ani z ní.

Podle Papeže tak lze očekávat, že zájem českých turistů o Tunisko bude veliký. Jedná se totiž o pro Čechy jednu z nejoblíbenějších afrických destinací. V zemi jsou navíc stále příznivé ceny. Ty by se ale neměly moc měnit ani letos, přestože svět zasáhla koronavirová krize. Lze nicméně očekávat, že ceny zájezdů budou zprvu o něco levnější, aby hotely nalákaly turisty. Podobně tomu bylo i v Itálii nebo Řecku.

Tuniské pláže jsou prozatím téměř prázdné, některé hotely navíc zůstávají zavřené. "To je věc, kterou v tuto chvíli cestovní kanceláře ověřují. Sice se postupně otevírají, nabídka ale určitě nebude tak široká jako loni," řekl webu Papež.

Související články

Další články