Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Češi se baví na účet plukovníka: Byli to mimozemšťané, kteří vypadají jako Faltýnek a Prymula

Češi se baví na účet plukovníka: Byli to mimozemšťané, kteří vypadají jako Faltýnek a Prymula
Zdroj: TMBK
+ Dalších 9 fotografií
koronavirus v česku
Ministr zdravotnictví Roman Prymula (56) končí. K odchodu z vlády ho dnes veřejně vyzval premiér Andrej Babiš (66) (ANO), ministři za ČSSD i opoziční politici kvůli fotografiím, které ho zachytily bez roušky při nočním odchodu z restaurace jež jsou kvůli opatřením proti koronaviru uzavřeny. Češi okamžitě zareagovali a sociální sítě zasypali vtipy sobě vlastními.

Restaurace v Česku musí být už od minulého týdne zavřené kvůli současné epidemiologické situaci. Lidé by také měli nosit roušky i venku na území obcí, pokud je člověk blíže než dva metry k jinému.

Povinné jsou roušky i v autě, pokud v něm člověk nejede sám nebo se členy domácnosti. Roman Prymula opakovaně na občany apeloval, aby nařízení dodržovali, jinak se epidemii koronaviru nepodaří zvládnout.

Deník Blesk dnes napsal, že Prymula i Jaroslav Faltýnek byli ve středu pozdě večer navzdory zákazu v restauraci na pražském Vyšehradě.

Faltýnek se ráno za záležitost ve Sněmovně omluvil a uvedl, že s majitelem zařízení se zná. Zatímco Faltýnek před zákonodárci řekl, že s Prymulou probíral vládní návrh na působení zahraničních vojenských zdravotníků v Česku, ministr týdeníku Respektu řekl, že tématem jednání byla mimořádná opatření a také to, co by měl Prymula vylepšit z hlediska komunikace.

Češi po kauze Prymula zasypali sociální sítě vtipy

Pražský magistrát povede správní řízení kvůli porušení vládních opatření v restauraci Rio´s, kde se setkal Prymula s Faltýnkem a dalšími lidmi. Primátor Zdeněk Hřib informoval, že magistrát povede řízení s právnickými i fyzickými osobami.

Prošetřit vládní opatření v restauraci je podle policie příslušný magistrát a hygienická stanice.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

@jakubstafek 😘😁 #tmbk #vysehrad

Příspěvek sdílený TMBK (@tmbkofficial),

Češi v reakci na kauzu okolo Prymuly a Faltýnka reagovali humorem sobě vlastním. Pokud vás zajímá výběr toho nejlepšího, podívejte se do galerie.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy