Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Češi schvalovali terorismus, policie po nich STÁLE JDE: Takhle pokračuje vyšetřování

Češi schvalovali terorismus, policie po nich STÁLE JDE: Takhle pokračuje vyšetřování
Zdroj: Facebook/archiv
+ Dalších 50 fotografií
Češi a terorismus
Vyšetřování komentářů, v nichž řada Čechů schvalovala teroristický útok Brentona Tarranta na mešity na Novém Zélandu, stále pokračuje. Podle informací, které redakce eXtra.cz získala, už si policie na některé autory podezřelých textů došlápla, jiné to teprve čeká!

Se svými kumpány vtrhl do dvou mešit v novozélandském městě Christchurch. Jeho chladnokrevné výstřely vzaly život 50 lidem včetně dětí, dalších 47 utrpělo vážná zranění. Lavina nenávistných komentářů, které teroristický útok Brentona Tarranta z 15. března spustil, se na českém Facebooku valila přes týden. Někteří Češi ale svými komentáři nemířili proti vrahovi nevinných, naopak z něj dělali hrdinu a do vazby, kde skončil, mu posílali slova díků!

Ministr vnitra Jan Hamáček slíbil důsledné prošetření všech, kteří se takových výroků dopustili. A jak řekl, tak Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) už měsíc činí.

"Mohu sdělit, že se tímto stále zabýváme. V několika věcech již byly zahájeny úkony trestního řízení," řekl eXtra.cz mluvčí NCOZ Jaroslav Ibrenej. To je ale zatím vše, co může na povrch. "Více informací však sdělovat nebudeme," dodal Ibrenej.

Za schvalování terorismu hrozí podle českých zákonů až 2 roky za mřížemi. Mnozí Češi se oháněli svobodou slova, aniž by si uvědomili, že i ta má své hranice a tvrzení, že vrah dětí a nevinných dospělých je hrdina, stojí daleko za nimi.

A tady si přečtěte, kteří politici svými postoji přispěli k tomu, že se Češi radovali z tak otřesné tragédie.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy