Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Zábava Andrej Babiš (politik) Horoskop

Nejnovější kauzy

Češi pořád milují Jiřího Čunka! Výrazně si polepšila také Adriana Krnáčová

Jirka Čunek ze Vsetína by mohl vyprávět.
Je 8 měsíců opo krajských volbách a tudíž je vhodný čas zhodnotit úspěšnost a oblíbenost hejtmanů. Asi nikoho nepřekvapí, že mezi velmi oblíbené hejtmany patří zástupce Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL). Stoupá ale také hvězda pražské primátorky Adriany Krnáčové.

Průzkum oblíbenosti hejtmanů provedla společnost Phoenix research. Na anketní otázku odpovídalo 1276 respondentů.

Na prvním místě se umístil zástupce Zlínského kraje Jiří Čunek. Voliči na něm zřejmě oceňují hlavně to, že nepůsobí vždy hyperkorektním dojmem, ale naopak některé problémy pojmenovává bez obalu a bez obavy z reakce.

Druhé místo obsadil pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD). Třetí příčkou se může pochlubit liberecký hejtman Martin Půta (STAN).

Na čtvrtém místě se umístila pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO), která od minulého průzkumu výrazně poskočila v žebříčku. Tehdy v první polovině žebříčku nefigurovala. Kolegyně z ANO Jaroslava Jermanová (Středočeský kraj) obsadila pátou příčku. Na šestém místě je Jiří Běhounek z Vysočiny.

Sedmé místo získal hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard (ČSSD), na místě osmém skončil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (KSČM).

Místo deváté drží hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek (ANO), místo desáté obsadila Jana Vildumetzová z Karlovarského kraje. Jedenáctou příčku drží šéf královéhradeckého regionu Jiří Štěpán.

Mohlo by vás zajímat

Další články