Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Češi pašovali hašiš do Grónska! Chytili je při činu!

(Ilustrační foto) Češi pašovali hašiš.
Zdroj: facebook.com
Dva Čechy zatkla dánská policie, když se snažili propašovat do Grónska hašiš. Oba patřili do mezinárodního gangu, na který měla policie spadeno už od června loňského roku. Hrozí jim až 18 let vězení.

Dva Češi se pokoušeli pašovat hašiš z Dánska do Grónska. Měli ale smůlu. Zatkla je tamní policie, protože na ně měla spadeno už od loňského června. Národní protidrogová centrála v souvislosti s operací s krycím názvem NANUK tak odkryla mezinárodně organizovaný gang, který pašoval hašiš přímo v těle. Drogy se dokonce dovážely i do Česka a distribuovaly se na jižní Moravě.

Češi už byli vydáni do Česka. Organizátorem gangu byl Američan, který žije v Dánsku. Jeden z Čechů dokonce organizoval kurýry a plánoval cesty převozu drog. Všichni členové skupiny užívali drogy a měli za sebou trestnou činnost.

„Hašiš nakupovali pachatelé v Dánsku, odkud jej prostřednictvím kurýrů dodávali s velkým finančním ziskem předem domluveným místním odběratelům v Grónsku. Odměna kurýrů se pohybovala v řádech desítek tisíc českých korun, přičemž množství napolykaného hašiše představovalo přibližně jeden kilogram rozdělený do zhruba 200 ampulek,“ řekla TN.cz mluvčí policie Barbora Kudláčková.

Kurýři většinou dostali hašiš v Kodani v ampulích, spolkli ho a v doprovodu Čecha jeli na letiště a odletěli do Grónska. „Zpět se kurýři vraceli zpravidla po několika týdnech, přičemž zpět do Dánska přiváželi hotovost získanou prodejem drog. Peníze, pašované většinou pod oděvem, poté předali hlavnímu organizátorovi, který jim část výdělku nechal jako odměnu,“ dodala mluvčí.

V souvislostí s operací NANUK policie zadržela na území Česka dalších 5 lidí. Zatčení Češi měli v sobě jeden kilogram napolykaného hašiše a hrozí jim až 18 let za mřížemi.

Související články

Další články