Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Vendula Pizingerová koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Češi panikaří kvůli koronaviru: Vykoupili roušky a dezinfekce, respirátory nejsou vůbec

Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 11 fotografií
koronavirus
Epidemie koronaviru drtí Itálii, nákaza už se rozšířila i do Rakouska nebo Chorvatska. Na nejhorší jsou připraveny i české úřady, přestože podle odborníků zatím není důvod k panice. Praha je ale už teď bez roušek a částečně i dezinfekcí, respirátory nebyly v lékárnách k dostání vůbec.

„Litujeme, roušky nemáme,“ informuje jedna z pražských lékáren zákazníky už na dveřích, aby předešla zbytečným dotazům. Stejně je na tom personál desítek dalších. Žádný potvrzený případ nákazy koronavirem v Česku ještě není, lidé už ale panikaří.

Epidemii už několik dní čelí Itálie, ze které se nákaza rozšířila do Rakouska a Chorvatska. Koronavirus uvěznil v karanténě také několik Čechů na Tenerife.

Lékárny: Nemáme nic!

Pražské lékárny hlásí, že roušky a dezinfekce rukou jsou nedostatkovým zbožím. „Před deseti minutami jsem prodala poslední dezinfekci. Už žádné nemáme, ale objednáváme. Roušky jsou vyprodané dávno,“ řekla eXtra.cz magistra z lékárny na Smíchově. Respirátory lidé v lékárně nepořídí vůbec. „Naši dodavatelé je nemají k dispozici,“ dodala.

Poslední kusy by mohly být k dostání ve specializovaných prodejnách. „Pořídila jsem si roušku v lékárenských potřebách v Motole, moje kolegyně zase v hobby marketu,“ radí lékárnice.

A skupování zboží se aktuálně týká i trvanlivých potravin.

Kdy epidemie koronaviru vyvrcholí a nákaza začne ustupovat? Sledujte eXtra.cz, brzy přineseme rozhovor s uznávanou viroložkou.

Související články

Další články