Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Češi nechápou, proč uprchlíci z Iráku odmítli pomoc, a ptají se: Nejsou to spíše obyčejní ekonomičtí migranti, když jdou do Německa?

George Batto si v reportáži FTV Prima postěžoval, že kdyby měl špatné
bydlení, nemohl by v Česku zůstat.
Zdroj: FTV Prima
V Česku se jim z nějakého důvodu nelíbí, a tak vyprávěli o tom, že se asi vrátí do Iráku. Jenže nakonec vyrazili do Německa. Řeč je o skupině uprchlíků (nebo spíše migrantů), kterým pomocnou ruku podal fond Generace 21.

Když jste válečný uprchlík, tak vezmete zavděk jídlem a střechou nad hlavou. Když jste ekonomický migrant, tak chcete to nejlepší a díváte se k sousedovi, zda to tam není ještě o chlup lepší.

Fond Generace 21 vyřídil azyl pro skupinu iráckých křesťanů a zdálo se, že se jim bude v Česku líbit – více najdete ZDE.

Jenže nelíbí a v Okrouhlíku u Jihlavy zůstat nechtějí. Chvíli vyprávěli o tom, že se raději vrátí do válkou zmítaného Iráku. Kritici jim vyčítali, že spíše koukají směrem k Německu.

A to se potvrdilo. Podle informací České televize skupina Iráčanů skutečně vyrazila do Německa.

Už pět kilometrů za hranicemi autobus zastavila německá policie. Iráčany odvedla na neznámé místo. Pravděpodobné je, že budou posláni zpět do České republiky. A když se jim tu opravdu nebude líbit, tak se nakonec vrátí do toho zbídačeného Iráku.

Ministr vnitra Milan Chovanec je tímto jednáním zklamán. Uprchlíkům jsme podali pomocnou ruku a v podstatě v přímém přenose vidíme, jak se ze skromného válečného uprchlíka stává vychytralý ekonomický migrant. Chovanec proto projekt Generace 21 pozastavil, nechce, aby se z něj stala cestovka pro ekonomické migranty.

Související články

Další články