Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Češi našli fígl na cestovní omezení. Jak obcházejí karanténu?

Jak a kam se bude letos létat na dovolenou, není zcela jasné.
Zdroj: Pixabay
cestování

Různá opatření komplikují cestování do dovolenkových destinací a zpět. Z některých zemí je nutná karanténa po návratu. Češi však našli způsob, jak nařízení obejít.

Mnoho lidí využilo letní uvolnění protikoronavirových opatření k odjezdu na dlouho odkládané dovolené do teplých krajin. Možnost zajet si konečně k moři tak nadšeně přivítaly desetitisíce Čechů. Pandemie koronaviru však nikam nezmizela a pořád jsou v platnosti mnohá omezení.

"Vzali jsme to přes Německo"

Pokud se tak vracíte například z Turecka nebo španělské Mallorky a nejste očkovaní, nemine vás povinná karanténa. Jenže to by nebyli Češi, aby nepřišli se způsobem, jak nastavená pravidla obejít.

Pokud totiž do cílové destinace cestujete například ze sousedního Německa, už se na vás povinnost karantény nevztahuje. „Letěli jsme s německou cestovkou. Otestovali jsme se už v Turecku a návrat do Česka přes hranice autem byl tak bez karantény,“ potvrzuje pro server Seznam Zprávy Martin.

Nastalá situace se nelíbí českým cestovním kancelářím, kterým utíkají klienti za hranice. "Myslíme si, že to rozdělení (jednotlivých zemí podle epidemiologického rizika - pozn. red.) nereflektuje skutečnou epidemickou situaci v jednotlivých zemích. Přirovnal bych to k lidové tvořivosti,“ uvedl pro Seznam Zprávy Jiří Jelínek, ředitel cestovních kanceláří Fischer a Exim Tours.

Podmínky pro vstup do jednotlivých zemí se však neustále mění. Nejvíce je v poslední době zpřísnila Malta a Slovensko. Na Maltu se už bez ukončeného očkování nepodíváte, na Slovensku musíte bez očkování do dvoutýdenní karantény. Španělsko zas zavádí restrikce omezující noční život nebo sdružování.

Otevřený rozhovor s Anetou Vignerovou o návratu ke Kolečkovi: Je to na dobré cestě, třetí šanci ale nedostane, tvrdí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy