Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Češi mohou vycestovat, do některých států se ale nedostanou: Tyto země jsou stále tabu

Češi mohou vycestovat, do některých států se ale nedostanou: Tyto země jsou stále tabu
Zdroj: Pixabay.com / archiv Adama Vojtěcha
+ Dalších 8 fotografií
přehledně
Lidé si i přes koronavirovou krizi mohou pomalu, ale jistě vybírat svou letní dovolenou. Z České republiky sice mohou lidé vycestovat, do některých zemí se ale nedostanou. Které státy nemají pandemii úplně pod kontrolou a jsou pro Čechy tabu?

Češi už mohou vybírat dovolenou v zahraničí. Systém semafor ukazuje, do jakých zemí je bezpečné jet, ve kterých je riziko nákazy větší a kam se jezdit vůbec nedoporučuje. Některé kouty světa ale zůstávají turistům zcela zavřené.

Spojené arabské emiráty

Cizinci se nemohou vydávat do arabských zemí. Saúdskou Arábií například koronavirus stále zmítá a aktuálně eviduje více než 150 tisíc osob nakažených koronavirem. Kdy budou moci turisté do emirátů vycestovat, není známo.

Spojené státy americké

USA aktuálně prožívají skutečnou koronavirovou krizi, v Americe je evidováno aktuálně nejvíce případů z celého světa. Nakažených koronavirem tam je přes 2 a čtvrt milionu lidí a nákaze podlehlo přes 119 tisíc pacientů. „Spojené státy si zatím stále procházejí poměrně dramaticky celou krizí, ale i tam je zřejmé, že už jsme za vrcholem,“ uvedl ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček. Turisté by se do Ameriky mohli podívat nejdříve na podzim.

Brazílie

V Brazílii je touto dobou zaznamenáno přes milion nakažených. Země nemá pandemii pod kontrolou a cestování se nedoporučuje ani do Mexika, kde počet nakažených a obětí denně skokově stoupá. Stejně jako Spojené státy americké i latinskoamerické státy by mohly být zpřístupněny v období podzimu.

Jihovýchodní Asie

Ústřední výbor ve Vietnamu rozhodl, že vpustí jen turisty ze zemí s nulovým koronavirem. Podobně je na tom i Thajsko. Tyto země by se svých omezení měly podle předpokladů zbavit zhruba v září.

Egypt

Ačkoliv egyptská vláda výslovně nezakázala příjezd turistů do země, nepočítá s ním. „V tuto chvíli nemáme žádný stanovený termín. Odhadujeme, že by to mohla být polovina léta,“ informoval ministr zahraničních věcí Petříček.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy