Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Češi mají další stříbro: Rychlobruslařka Martina Sáblíková byla od zlata jen kousek

Zdroj: profimedia
druhé místo
Martina Sáblíková (33) opět zaválela, tentokrát na mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích, které se odehrává v Nizozemsku. Druhé místo obsadila v závodě na 3000 metrů a zlato jí uteklo jen o opravdu malý kousek. Rychlejší však byla její soupeřka z Nizozemska Antoinette De Jong.

Na mistrovství světa v rychlobruslení na trati 3000 metrů zajela Martina Sáblíková čas 3:58,57 minuty, což je nejen opravdu skvělý výkon hned takto na začátku roku, ale také rychlobruslařky osobní maximum v hale Thialf. Zlato Sáblíkové „ujelo“ jen o jednu desetinu sekundy. První místo obsadila Nizozemka Antoinette De Jong a na třetí pozici se postavila další rodačka z Nizozemska Irene Schouten.

Sáblíková sice nevyhrála, zato byla připravena velmi dobře. A také si skvěle vedla. V předposlední rozjížďce totiž vyrazila s dvacetiletou Norkou Ragne Wiklund. Sáblíková se dlouho držela za Ragne, ke konci závodu ji však hravě předjela a v Heerenveenu poprvé zajela čas pod 3:59.

Medaile mohla Sáblíkové utéct, kdyby v poslední rozjížďce Ruska Natalija Voroninová a Irene Schouten zajely lepší čas. Pod čas Sáblíkové ani De Jong se nedostaly, Schouten však zajela trať pod čtyři minuty a umístila se na třetím místě. Do výkonu Sáblíkové jí chyběla více než sekunda.

Česká rychlobruslařka už na světových šampionátech na trati na 3000 metrů získala šestkrát zlato a pětkrát stříbro. Sáblíkovou ještě čeká v neděli jedna jízda – závod na 5000 metrů.

Související články

Další články