Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Češi mají bonzáctví v krvi: Jak odbila půlnoc, začali nahlašovat kolegy kouřící v hospodě!

Češi na sebe rádi práskají!
Jako bychom zůstali trčet v minulém režimu. Češi na sebe opět neváhají donášet! Tentokrát se nejedná o nedoloženou účtenku v rámci EET, ale o zapálené cigarety v hospodách. Platnost protikuřáckého zákona berou Češi očividně velmi vážně.

„Pár minut po půlnoci (31. května), kdy začal být nový protikuřácký zákon účinný, jsme okamžitě zaznamenali několik oznámení na linku tísňového volání 156 s tím, že se v hospodách nachází kuřáci. Všechna oznámení strážníci prověřili, některá byla negativní, ostatní případy vyřešili domluvou,“ uvedla mluvčí Městské policie Irena Seifertová.

Počet oznámení se téže noci prakticky zdvojnásobil. Ne všechna se však týkala kuřáků v podnicích, ale také kuřáků na ulicích. „Obvyklý počet oznámení, týkajících se rušení nočního klidu, bývá kolem 25 až 30. Ve čtvrtek jich Městská policie zaznamenala 63, ale s tím, že všechna rozhodně nelze spojit s novým protikuřáckým zákonem. Vzhledem k tomu, že byla teplá noc, vycházeli před restaurace a bary i nekuřáci,“

Od středy 31. května 2017 platí absolutní zákaz kouření ve vnitřních prostorách restaurací, divadel či kin a dalších veřejných prostorách.

Související články

Další články